Specjalisto, zamów dostęp na 14 dni za darmo i przetestuj wszystkie funkcjonalności portalu.
Aż 25 firm zgłosiło chęć budowy drogi ekspresowej S8 od węzła "Marki" do węzła "Radzymin Płd. ", czyli obwodnicy Marek. Dostarczone dokumenty będą teraz weryfikowane pod względem spełnienia warunków udziału. Zakończenie prac przewiduje się w drugiej połowie 2016 roku. Szacowany koszt inwestycji to około 1,1 mld zł.
Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę o stawkach za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz składania deklaracji o wysokości opłaty śmieciowej do 19 lipca 2013 r.
Firma Alpine Bau nie zajmie się już kontynuacją budowy autostrady A1 na odcinku do węzła Świerklany do gr. państwa z Republika Czeską w Gorzyczkach. GDDKiA odstąpiło od umowy z wykonawcą.
Podniesienie progu zamówień publicznych do 50.000 euro, wzmocnienie pozycji zamawiającego w weryfikacji potencjału wykonawcy oraz wprowadzenie obowiązku stosowania innych niż cena kryteriów oceny ofert – to tylko niektóre ze zmian zaproponowanych przez posła Adama Szejnfelda w nowelizacji Prawa zamówień publicznych.
Odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin oddano do użytku prawie miesiąc przed terminem.
Nowe odcinki autostrady A4 oraz tras S17 i S3 będę dostępne dla kierowców już w tym tygodniu – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Trzej wykonawcy zgłosili się do udziału w negocjacjach technicznych w postępowaniu na dostawę śmigłowców wsparcia bojowego i zabezpieczenia dla polskiego wojska. Do następnego etapu zostaną zaproszeni ci wykonawcy, których oferta spełni wymagania techniczne.
Prawie 190 tys. zamówień udzielono w 2012 roku, co w porównaniu do 2011 roku stanowi tylko nieznacznie większy odsetek. Oto dane przedstawione przez Urząd Zamówień Publicznych.
Połowa ocenianych firm generalnych wykonawców poprawiła swoje wyniki w porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku. Tak wynika z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogłosił przetarg na budowę szpitala dziecięcego w tym mieście. Inwestycja ma być zrealizowana do listopada 2014 roku. Projekt będzie w całości sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zyskaj pewność i bezpieczeństwo prowadząc postępowanie o zamówienie publiczne. Dołącz do specjalistów korzystających z PortaluZP!