Nowości

W tym dziale znajdziesz artykuły dotyczące bieżących wydarzeń dotyczących zamówień publicznych m.in. informacje o pracach nad zmianami przepisów, stanowiska UZP i KIO.

Eurovia Polska dokończy budowę węzła na S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła już oferty w przetargu na wykonanie odcinka drogi krajowej S19 - węzeł Rzeszów Zachód - Świlcza. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma Eurovia Polska, która jest gotowa wykonać inwest...

Czytaj więcej »

ZUS szykuje duże przetargi informatyczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpisze dwa przetargi informatyczne na utrzymanie i rozwój Krajowego Systemu Informatycznego. Wartość każdego z nich wyniesie ok. 100 mln zł.

Czytaj więcej »

Rynek pocztowy otwiera się na nowych operatorów

Likwidacja monopolu Poczty Polskiej, nowa definicja usług pocztowych, uzyskanie uprawnień operatorskich na podstawie wpisu do rejestru Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To najważniejsze zmiany jakie wprowadza nowa ustawa Prawo pocztowe, która ...

Czytaj więcej »
e835a8bfd879f3ce961c23232d1f2efe1c81e424-medium

Wezwanie z art. 26 ust. 2 i ust. 3 ustawy Pzp są od siebie niezależne

Izba nie podzieliła stanowiska odwołującego, że wezwanie do uzupełnienia dokumentu na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, po wcześniejszym wezwaniu z art. 26 ust. 1 ustawy Pzp, jest niedozwolonym wzywaniem wykonawcy do uzupełnień „do skutku”. ...

Czytaj więcej »
zastrzyk pieniędzy

Ponad 228 mln zł zaoszczędzili zamawiający dzięki aukcjom elektronicznym

C oraz częściej wykorzystywane są narzędzia elektroniczne w procedurach zamówień publicznych. Tak wynika z danych Urzędu Zamówień Publicznych.

  • 30.04.2013
Czytaj więcej »
basen małe

Kompleks Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju już otwarty

W województwie świętokrzyskim otwarto pierwszy w Polsce tzw. projekt hybrydowy. Zrealizowany on został w ramach PPP przy współfinansowaniu ze środków unijnych.

Czytaj więcej »
pogawędka małe

Zamawiający może prowadzić konsultacje z wykonawcami jeszcze przed wszczęciem procedury przetargowej

Aby sprawdzić najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania dla danego zamówienia zamawiający może zasięgnąć opinii wykonawców w ramach dialogu technicznego.

Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel