Nowości

W tym dziale znajdziesz artykuły dotyczące bieżących wydarzeń dotyczących zamówień publicznych m.in. informacje o pracach nad zmianami przepisów, stanowiska UZP i KIO.

Polski złoty na wykresie

Wartość projektów hybrydowych w Polsce liczy 3 829 mln zł

W naszym kraju jest 16 projektów hybrydowych, które są zidentyfikowane w ramach 11 Programów perspektywy finansowej 2007-2013. Dwanaście z nich ma podpisane umowy o dofinansowanie.

Czytaj więcej »
wiadukcik małe

Jest wykonawca Mostu Grota Roweckiego

Już za niewiele ponad dwa lata warszawscy kierowcy pojadą wyremontowanym Mostem Grota Roweckiego.

Czytaj więcej »
konewka z kwiatkiem małe

Trwa nabór wniosków na dofinansowanie z funduszy norweskich

Prawie 4 mln zł będą mogły uzyskać jednostki sektora finansów publicznych działające w obszarze ochrony środowiska na realizowane przez siebie projekty. Właśnie trwa nabór wniosków w ramach programu "Wzmocnienie monitoringu środowiska i dz...

Czytaj więcej »
plik dokumentów małe

Rząd chce poprawy sytuacji podwykonawców.

Ograniczenie przypadków nieterminowej zapłaty lub braku wypłaty należności dla podwykonawców to główne założenia projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych, który właśnie został skierowany do Sejmu.

Czytaj więcej »
okularsony na papierku małe

Jest wykonawca autostrady A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy dokonała ponownego wyboru wykonawcy na dokończenie odcinka autostrady A1 z Czerniewic do Kowala. Oferta włosko-polskiego konsorcjum, którego liderem jest Salini Polska, ponownie zo...

Czytaj więcej »
kask małe

Wybrany wykonawca odcinka drogi S8

Już w kwietniu może rozpocząć się budowa długo oczekiwanego wylotu z Warszawy na Janki, na odcinku drogi S8 Opacz-Paszków. W piątek została wybrana najkorzystniejsza oferta. Złożyła ją firma Strabag, która wykona inwestycję za ponad 565 ml...

Czytaj więcej »
autostrada małe

Nowe punkty poboru opłat za przejazdy autostradami

Bardziej efektywne wykorzystywanie środków Krajowego Funduszu Drogowego oraz lepiej wyposażone punkty poborów opłat za przejazdy płatnymi drogami – to główne założenia nowych przepisów, proponowanych przez resort transportu, budownictwa i ...

  • 15.03.2013
Czytaj więcej »
wysypisko małe

Zamówienia publiczne na odbiór odpadów zgodnie z nowymi przepisami

Gmina może powołać spółkę prowadzącą gospodarkę odpadami, która będzie mogła brać udział w przetargach organizowanych przez spółkę matkę w imieniu właściwej gminy.

  • 14.03.2013
Czytaj więcej »
39987933

W kwietniu ruszą naprawy na drodze S7

Do połowy lipca zostaną usunięte usterki z osiadającego nasypu na drodze ekspresowej S7 koło Miłomłyna. Konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner, które zbudowało ten odcinek, przeprowadzi naprawę na własny koszt.

Czytaj więcej »
kalendarz małe

Sąd Najwyższy wypowiedział się na temat sposobu liczenia terminów na wniesienie odwołania

Biegu terminu na wniesienie odwołania rozpoczyna się od dnia, w którym wykonawca powziął lub mógł powziąć informacje stanowiące podstawę zarzutów. Tak orzekł Sąd Najwyższy w uchwale z 28 lutego 2013 r. (sygn. akt III CZP 107/12).

Czytaj więcej »

Weź udział w szkoleniu!

Zamówienia publiczne w formie elektronicznej

Praktyka. Orzecznictwo KIO. Opinie UZP

 13 września (piątek), Warszawa

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel