Specjalisto, zamów dostęp na 14 dni za darmo i przetestuj wszystkie funkcjonalności portalu.
Dokończenie negocjacji w sprawie ustalenia dokumentów unijnych na nową perspektywę 2014-2020 oraz kolejne przetargi drogowe to priorytetowe zadania dla Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na najbliższy rok.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o tym, aby jak najszybciej ogłosić przetargi na wybór nowych wykonawców odcinków autostrady A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów – Jarosław.
Wysokość opłaty sądowej od skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej jest zgodna z Konstytucją RP – orzekł Trybunał Konstytucyjny. TK stwierdził, że prawa konstytucyjne skarżących wykonawców nie zostały naruszone.
Wykonawca może zmienić dotychczasowy podmiot trzeci na etapie realizacji zamówienia publicznego – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
W sumie 17 firm i konsorcjów złożyło do GDDKiA wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S17. Postępowanie dotyczy trasy pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a granicą województwa mazowieckiego i lubelskiego.
Wartość nominalna umowy o zamówienie publiczne może z różnych przyczyn się zmienić. Natomiast nie oznacza, to że kwota wnoszonego przez wykonawcę zabezpieczenia na wypadek nienależytego wykonania kontraktu automatycznie ulegnie zmianie.
Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku skierowała akt oskarżenia przeciwko 11 osobom biorącym udział przy realizacji m.in. kontraktów drogowych na autostrady A1 i A2. Główne zarzuty to wystawianie nierzetelnych faktur VAT, uszczuplenie należności podatkowych i pranie brudnych pieniędzy. 5 z oskarżonych usłyszało również zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S69 na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec. Decyzja zamawiającego o rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą spowodowana jest nie wywiązywaniem się przez niego z warunków kontraktowych.
Zmiana kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których uzależniony jest obowiązek przekazywania ogłoszeń do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE oraz określenie nowego kursu euro stosowanego w zamówieniach publicznych na poziomie 4,2249 – to zmiany w Prawie zamówień publicznych jakie weszły w życie z początkiem nowego roku.
Spełnienia najskrytszych marzeń, samych sukcesów na polu zawodowym, rodzinnym i towarzyskim oraz szczęścia i radości.Niech Nowy Rok 2014 przyniesie spełnione nadzieje i wyznaczone cele
Zyskaj pewność i bezpieczeństwo prowadząc postępowanie o zamówienie publiczne. Dołącz do specjalistów korzystających z PortaluZP!