Poleć znajomemu

Wskazówki, jak łączyć zamówienia na potrzeby planu zamówień publicznych

Autor: Krzysztof Hodt

Dodano: 21 listopada 2018
Pytanie:

W 2018 roku musimy zrealizować zamówienie na szkolenia w ramach projektu UE o wartości 2 mln zł (projekt A) z harmonogramem szkoleń realizowanych w 4 kolejnych latach (2018–2021). W każdym roku wartość szkoleń to 500.000 zł. Zamówienia ujęte w projekcie A będą udzielane co rok w procedurze zgodnej z wartością całości projektu, tj. 2 mln zł. Czy sporządzając plany zamówień na lata 2019–2021, należy uwzględniać w nim wartość niezrealizowanych jeszcze zamówień z projektu A i sumować je z wartościami nowych zamówień?

Przykładowo w 2019 roku nie będą jeszcze zrealizowane szkolenia z projektu A o wartości 1,5 mln zł – czy kwotę tę należy zsumować z nowymi zamówieniami planowanymi na 2019 rok o wartości 100.000 zł i przyjmować, że szacunkowa wartość nowych zamówień na szkolenia w 2019 roku o wartości 100.000 zł to 1.650.000 zł? Czy zamówienia z projektu A należy realizować w każdym roku odrębnie jako zamówienia o wartości wyjściowej 2.000.000 zł, a inne zamówienia realizowane w latach 2019–2021 sumować odrębnie i udzielać ich osobno? Innymi słowy, czy należy w 2019 roku wszystkie nowe zamówienia, których wartość w sumie wynosi 100.000 zł, realizować zgodnie z procedurą odpowiednią dla tych nowych zamówień, tzn. dla wartości 100.000 zł?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Autor: Krzysztof Hodt

specjalista ds zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem, aktualnie pracownik jednej z największych instytucji zamawiających w Polsce

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Oświadczenia i dokumenty po elektronizacji zamówień publicznych

Transmisja live

12 grudnia (środa), godz. 11-12

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Zapisy umowy należy interpretować ściśle według ich brzmienia

Pytanie: Postępowanie dotyczy zamówienia przeprowadzonego na podstawie art. 138o ustawy Pzp. W projekcie umowy, która była załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu, znajduje się zapis: „Zamawiający zastrzega, iż w przypadku...

Czytaj więcej »
Zobacz, kiedy brak podpisu na kacie produktu może stanowić podstawę do odrzucenia oferty

Pytanie: Wykonawca podpisał formularz ofertowy, ale nie podpisał karty produktu, wymaganej przez zamawiającego do oceny w jednym z kryteriów oceny ofert. Zamawiający żądał, żeby ten dokument, składany był wraz z ofertą w formie...

Czytaj więcej »

Aktualności

Aby wykluczyć wykonawcę za kłamstwa, trzeba udowodnić mu zamiar wprowadzenia zamawiającego w błąd
Nieprawdziwe informacje to takie, którym prawidłowo ustalony stan faktyczny przeczy, wskazując na odmienną sytuację bądź prowadząc do odmiennych niż zadeklarowane ustaleń (uchwała Krajowej Izby Odwoławczej z 30 sierpnia 2018 r., sygn. akt KIO/KD...
Kryteria oceny ofert – najważniejsze wskazówki dla zamawiających i wykonawców
Odpowiedni wybór kryteriów oceny ofert oraz ich opisanie pozwala kupić przedmiot zamówienia o parametrach najlepiej spełniających oczekiwania zamawiającego. Kryteria, na podstawie których będą oceniane oferty, to kluczowy aspekt postępowania o...
Przystąpienie do postępowania odwoławczego nie może być przekazane pocztą e-mail
Ustawa Pzp nie wiąże żadnych skutków prawnych z wniesieniem zgłoszenia przystąpienia do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie korespondencji e-mail. Zgodnie bowiem z art. 185 ust. 2 tej ustawy zgłoszenie przystąpienia doręcza się prezesowi Izby...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel