Poleć znajomemu

Kiedy należy złożyć zaświadczenie z KRK dla podwykonawcy?

Justyna Andała-Sępkowska

Autor: Justyna Andała-Sępkowska

Dodano: 13 czerwca 2019
Pytanie:

Zwracam się zapytaniem odnośnie do dokumentu JEDZ. Chcemy startować w przetargu, w którym jest wymagane powyższe oświadczenie. Ofertę będzie składać spółka niedysponująca  na dziś samochodami, dlatego jako podwykonawcę zatrudnimy naszą drugą firmę, która posiada flotę. Czy wypełniając JEDZ, musimy przedłożyć jej zaświadczenie KRK?

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Justyna Andała-Sępkowska

Autor: Justyna Andała-Sępkowska

Prawnik z wieloletnią praktyką w dziedzinie zamówień publicznych po stronie zamawiającego. Autorka licznych profesjonalnych publikacji poświęconych problematyce związanej z prawem zamówień publicznych.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Komisja przetargowa

Organizacja. Działalność. Odpowiedzialność.

 24 września (wtorek), godz. 10-11

Transmisja live

Zapisz się już dziś >> 

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Sprawdź, kiedy można stwierdzić, że nie zsumowano zamówień z uwagi na brak ich tożsamości czasowej

Pytanie: Jesteśmy jednostką sektora finansów publicznych i chcemy zamówić robotę budowlaną. Mam na nią dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. Kosztorys opiewa na 300.000 zł brutto. W 2018 roku otrzymaliśmy zasilenie w...

Czytaj więcej »
Forma zaświadczeń z ZUS, US i KRK w przetargu unijnym

Pytanie: Prowadzimy przetarg powyżej progów unijnych. Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie złożył drogą elektroniczną zaświadczenia z KRK, US i ZUS. Przygotował je w następujący sposób:zeskanował papierowe...

Czytaj więcej »

Aktualności

Wykaz osób objęty tajemnicą przedsiębiorstwa – tak czy nie?
Składy orzekające KIO i przedstawiciele doktryny nie są zgodni co do tego, czy wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia składany z ofertą może być zastrzeżony jako tajemnica przedsiębiorstwa. Sprawdź 3 stanowiska zaprezentowane w wyrokach...
Pomocnicze działania zakupowe, współpraca z centralnym zamawiającym – ułatwienia w uzyskiwaniu zamówień (cz. I)
Główna zasada wpisana w postanowienia ustawy Pzp wynikająca z jej art. 15 ust. 1 wskazuje, że postępowanie o udzielenie zamówienia przygotowuje i przeprowadza zamawiający. Od tej reguły przewidziano jednak wyjątki w postaci narzędzi, które pozwalają...
Zamawiający ma obowiązek wyjaśnić siwz w określonym terminie a nie ją modyfikować
Zamawiający nie musi zmieniać siwz, w sytuacji gdy otrzymuje od wykonawcy wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji. Jest to jedynie jego uprawnienie (wyrok KIO z 3 czerwca 2019 r., sygn. akt KIO 871/19).

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel