Poleć znajomemu

Kiedy można skorzystać z art. 4 pkt 8 ustawy Pzp?

Daniel Szczęsny

Autor: Daniel Szczęsny

Dodano:
Pytanie:

Zamawiający przeprowadził w roku bieżącym przetarg nieograniczony na realizację projektu „Organizowanie przestrzeni publicznej wsi Iwkowa i Kąty poprzez remont i modernizację placów publicznych i miejsc postojowych” i zawarł umowę z wykonawcą 18 maja 2010 r. na kwotę netto 295.829,38 zł. Termin realizacji całości zadania upływa 30 września 2010 r. W roku bieżącym zamawiający złożył kolejny wniosek o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów na zadanie „Budowa altany turystycznej w miejscowości Iwkowa” na kwotę netto 38.286,38 zł. Planowana budowa wiaty zlokalizowana jest w miejscowości Iwkowa. Czy możemy udzielić tego zamówienia na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych?

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Daniel Szczęsny

Autor: Daniel Szczęsny

radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, obecnie pracuje w departamencie prawnym zamawiającego sektorowego, trener zajmujący się pr
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

  Na co uważać przy realizacji zamówień publicznych współfinansowanych z UE   

19 października (czwartek), godz. 11

transmisja online

Zapisz się już teraz >>

Porady

Zwiększenie środków na sfinansowanie zamówienia a formalne aspekty związane z oceną ofert

Pytanie: Jesteśmy po otwarciu ofert. Cena najtańszej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Przypuszczamy, że wkrótce otrzymamy więcej środków, jednak póki co nie mamy takiej gwarancji. Zbadaliśmy oferty...

Czytaj więcej »
Uważaj! Uzupełnienie próbki przedmiotu zamówienia nie zawsze jest możliwe

Pytanie: Postępowanie dotyczy dostawy umundurowania i odzieży dla ratowników i personelu medycznego. Drugim obok ceny kryterium oceny ofert jest jakość. Prosiliśmy o dostarczenie próbek w celu sprawdzenia estetyki wykonania...

Czytaj więcej »

Aktualności

Zasady obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, cz. I
Z uwagi na brak jednolitych reguł odnośnie do obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówień publicznych, zarówno zamawiający jak i wykonawcy sygnalizują nam problemy we właściwym określaniu dat wykonania poszczególnych czynności...
Wykluczony z procedury wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu zamówienia
Interes w uzyskaniu danego zamówienia nie może być uzasadniany w ten sposób, że w wyniku uwzględnienia odwołania dojdzie do unieważnienia postępowania, co otworzy wykonawcy drogę do uczestnictwa w kolejnym przetargu dotyczącym zamówienia...
Dokument oferty, w którym mowa o kryteriach oceny ofert, nie może być modyfikowany i uzupełniany
Jeśli w danym postępowaniu doświadczenie stanowi kryterium oceny ofert, wówczas oświadczenie wykonawcy w tym zakresie nie może być uzupełniane i zmieniane (wyrok KIO z 18 maja 2017 r., sygn. akt KIO 884/17).

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel