Poleć znajomemu

Których przepisów ustawy Pzp nie trzeba stosować w postępowaniu prowadzonym w trybie z wolnej ręki?

Katarzyna Bełdowska

Autor: Katarzyna Bełdowska

Dodano: 27 grudnia 2019
Pytanie:

Czy w przypadku zamówień udzielanych w trybie z wolnej ręki, które mogą być realizowane tylko przez jednego wykonawcę zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b lub art. 67 ust. 1 pkt 1a bądź art. 67 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający może odstąpić od powołania komisji przetargowej, wykluczenia w trybie art. 24 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp oraz przekazania zaproszenia do negocjacji?

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Katarzyna Bełdowska

Autor: Katarzyna Bełdowska

ekspert z zakresu zamówień publicznych, wieloletni praktyk działający zarówno po stronie zamawiających jak i wykonawców, autor licznych profesjonalnych publikacji z dziedziny zamówień publicznych, w tym książkowych, materiałów konferencyjnych i...

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia do 30 000 euro w nowym Prawie zamówień publicznych

22 lipca (środa) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Co jeśli oferta z drugiego miejsca mieści się w budżecie zamawiającego a ta z pierwszego nie?

Pytanie: W przetargu nieograniczonym oferty złożyło dwóch wykonawców. Jedna z ofert mieści się w budżecie przeznaczonym przez zamawiającego na zamówienie, natomiast druga już nie. Jednak ta druga oferta otrzymała więcej punktów...

Czytaj więcej »
Czy przedłużając termin związania ofertą, trzeba podjąć jakieś działania odnośnie do kwoty wpłaconej tytułem wadium?

Pytanie: Czy jeżeli wnieśliśmy wadium w formie pieniądza w wysokości 5 tys. zł, to na wniosek zamawiającego o przedłużenie ważności wadium i terminu związania ofertą mamy wnieść kolejne wadium w tej samej wysokości 5 tys. zł?...

Czytaj więcej »

Aktualności

Sprawdź, jak ustalić, czy dokument od wykonawcy jest aktualny
Oświadczenia lub dokumenty „aktualne” to takie, które w momencie ich złożenia potwierdzają okoliczność, co do której wykonawca wcześniej złożył w ofercie wstępne oświadczenie, i która obecnie (aktualnie) także występuje. Złożenie przez wykonawcę...
RODO w postępowaniach o zamówienia publiczne (cz. I)
Od 25 maja 2018 r. dane osobowe muszą być chronione w sposób opisany w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady [UE] nr 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (dalej: RODO)...
Wykonawca nie może ponosić konsekwencji błędów w działaniu platformy do komunikacji
Jeśli na skutek awarii platformy do komunikacji wykonawca nie otrzymał powiadomienia o przesłaniu do niego wezwania do uzupełnienie dokumentu, to nie wolno obciążać go konsekwencjami tej usterki (wyrok KIO z 12 marca 2020 r.; sygn. akt KIO...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel