Poleć znajomemu

Sprawdzanie warunków udziału w postępowaniu po nowemu

Justyna Rek-Pawłowska

Autor: Justyna Rek-Pawłowska

Dodano:
Pytanie:

Zgodnie z art. 25a ustawy Pzp wykonawca jest zobowiązany załączyć do oferty wstępne potwierdzenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. W związku z tym, czy:

1. Wstępne oświadczenie składa również podmiot trzeci i wszyscy członkowie konsorcjum? 2. Czy jeżeli precyzujemy warunki, np. wykaz robót budowlanych lub wykaz osób i wpisujemy, że muszą zostać złożone na wezwanie zamawiającego, to wymóg wezwania jest obligatoryjny (na jakim etapie postępowania?) czy też fakultatywny i można poprzestać na wstępnych oświadczeniach?

3. Czy nie trzeba precyzować warunków (wykaz robót, osób) a można wymagać tylko i wyłącznie wstępnego oświadczenia o niepodleganiu wykluczenia i spełnienia warunków udziału w postępowaniu?

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Justyna Rek-Pawłowska

Autor: Justyna Rek-Pawłowska

Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa zamówień publicznych, aktualnie pracownik działu prawnego dużej spółki budowlanej
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

 Kolejne szkolenie już w listopadzie!   

Odwiedzaj portal regularnie, a dowiesz się więcej!

Wkrótce więcej informacji

Porady

Kryterium cena 100% w przetargu na odbiór i zagospodarowanie osadów ściekowych? Tak, to możliwe

Pytanie: Przygotowuję przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych. Czy mogę zastosować kryterium ceny jako jedyne kryterium oceny ofert?

Czytaj więcej »
Upewnij się, w jaki sposób uregulować kwestię wadium w podprogowych zamówieniach sektorowych

Pytanie: Zamawiający posiada wewnętrzny regulamin udzielania zamówień sektorowych nieprzekraczających kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Zawarte w nim zapisy zobowiązują zamawiającego do...

Czytaj więcej »

Aktualności

Rażąco niska cena nie musi znacząco odbiegać od cen ofert innych wykonawców
Użycie określenia w ustawie Pzp „cena rażąca”, nie wydaje się najbardziej trafne, gdyż chodzi tutaj nie tyle o wykazanie rażącej dysproporcji w cenach ofert, ile o wykazanie, czy w rzeczywistości zaoferowana cena pokrywa koszt wykonania...
Przepisy dotyczące centralizacji VAT nie wpływają na zasady sumowania zamówień publicznych
Do naszej redakcji coraz częściej napływają pytania dotyczące tego, jak – i czy w ogóle –  przepisy o centralizacji VAT wpłynęły na samodzielność podmiotów zamawiających a także zasady szacowania poszczególnych realizowanych przez nie zamówień...
Zasady obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, cz. I
Z uwagi na brak jednolitych reguł odnośnie do obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówień publicznych, zarówno zamawiający jak i wykonawcy sygnalizują nam problemy we właściwym określaniu dat wykonania poszczególnych czynności...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel