Poleć znajomemu

Czy zamawiający może korygować wysokość VAT w treści oferty od wykonawcy?

Autor: Jadwiga Wycinka

Dodano:
Pytanie:

W przetargu nieograniczonym na dostawę mięsa i jego przetworów w formularzu cenowym wymagaliśmy podania stawki VAT. Jeden z wykonawców w pozycji „nazwa asortymentu: Golonka tylnia b/k peklowana świeża” podał stawkę VAT 7%, uważamy, iż powinno być 3%. Oferta została odrzucona z powodu błędu w obliczeniu ceny.  Wykonawca złożył protest, twierdząc, iż podał prawidłowo stawkę VAT. Czy ma rację?

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Autor: Jadwiga Wycinka

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prawa zamówień publicznych. Obecnie główny specjalista w Wydziale Kontroli Zamówień Publicznych Finansowanych ze Środków Unii Europejskiej w Departamencie Kontroli Zamówień Współfinansowanych ze...

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia in-house 

Praktyka i orzecznictwo

20 czerwca (środa), godz. 11

Transmisja online na żywo

Zapisz się już dziś >> 

Porady

Brak połączeń między drogami nie ma znaczenia dla szacowania wartości usług projektowych na ich przebudowę

Pytanie: W 2018 roku zamawiający chce zamówić kilka projektów budowy dróg gminnych zlokalizowanych w różnych miejscach na terenie gminy oraz wykonanie projektu przebudowy ronda na skrzyżowaniu dwóch ulic. Poszczególne drogi nie...

monika-winsche
Monika Winsche
19.06.2018
Czytaj więcej »
Czy tonery i wałki barwiące wolno zamówić w trybie zapytania o cenę?

Pytanie: Czy postępowanie na dostawę materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kopiarek może odbyć się w trybie zapytania o cenę zgodnie z art. 69 ustawy Pzp? Tonery czy wałki barwiące stały się już przedmiotem powszechnie...

Czytaj więcej »

Aktualności

KIO o zasadach łączenia potencjałów konsorcjantów
Istotą wspólnego ubiegania się o zamówienie jest łączenie potencjałów kilku wykonawców, które w sumie pozwalają wykazać fakt dysponowania kwalifikacjami odpowiednimi w stosunku do przedmiotu zamówienia. Przepisy wynikające z art. 23 ust. 5...
Ocena poprawności opisu ewentualnych zmian umowy – podpowiedzi eksperta
Zamawiający może już we wzorze umowy przewiedzieć możliwość jej ewentualnych zmian. Musi jednak w tym celu dość precyzyjnie je opisać, wskazując jednoznacznie ich charakter, zakres i warunki wprowadzenia. Co to w praktyce oznacza? Jakie zapisy...
UZP pomaga w elektronicznych zamówieniach
Warto pamiętać, że na stronie Urzędu Zamówień Publicznych wprowadzono specjalną zakładkę E-Zamówienia, w której opublikowano kilka dokumentów pomocnych przy stopniowo wdrażanej elektronizacji postępowań o udzielenie zamówień publicznych...
18.06.2018 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel