Poleć znajomemu

Stołeczny ratusz wybrał firmy zajmujące się odbiorem śmieci

Dodano:
odbiór śmieci

Rozstrzygnięto wreszcie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców Warszawy. Od początku lutego 2014 roku będą zajmować się tym przedsiębiorstwa: Lekaro, SITA Polska oraz MPO. 

Obecnie w Warszawie funkcjonuje tzw. system pomostowy, który będzie obowiązywał do końca stycznia 2014 roku. W ten sposób ratusz ma jeszcze 4 miesiące na podpisanie umów o zamówienia publiczne z wybranymi wykonawcami. Jak zapowiada prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie to również czas na ustalenie dokładnego harmonogramu odbierania śmieci z poszczególnych nieruchomości oraz przeprowadzenie akcji informacyjnej dla mieszkańców.

W postępowaniu podzielono miasto na 9 obszarów. I tak na Bielanach i Żoliborzu, podobnie jak na Białołęce i Targówku, wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Ta firma będzie też odbierać śmieci na Ochocie, w Ursusie, we Włochach i w Śródmieściu, a także na Woli i Bemowie. Natomiast na Mokotowie, Pradze Południe, Pradze Północ, w Rembertowie, Wawrze i Wesołej odpowiadać za to będzie firma PPHU Lekaro. Na Ursynowie i Wilanowie przetarg na obiór śmieci wygrała natomiast SITA Polska Sp. z o.o.

„Znamy już kwoty, jakie będziemy płacić firmom za wywóz i zagospodarowanie warszawskich śmieci. Na ich podstawie możemy ponownie przeliczyć stawki za wywóz i gospodarowanie odpadami oraz sprawdzić, o ile moglibyśmy obniżyć opłaty śmieciowe dla mieszkańców stolicy” – zapowiada prezydent Warszawy. 

Wszystkim przedsiębiorstwom biorącym udział w przetargu przysługuje prawo odwołania na wybór najkorzystniejszej oferty. Można je składać, jeśli istnieją ku temu przesłanki wskazane w ustawie Pzp, do Krajowej Izby Odwoławczej w ciągu 10 dni od powzięcia informacji o wyborze. W tym przypadku termin ten kończy się 19 września.

Źródło:

www.um.warszawa.pl

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Bezpłatne webinarium!

 Elektronizacja zamówień publicznych 

Sprawdź, co Cię czeka już w kwietniu!

22 marca (czwartek), godz. 10

Transmisja online na żywo

Zapisz się już dziś >> 

Porady

Kolejne zapytanie ofertowe poniżej 30.000 euro – czy wolno udzielić zamówienia temu samemu wykonawcy?

Pytanie: W ramach zapytania ofertowego udzieliliśmy podprogowego zamówienia na usługę zaprojektowania, wykonania i dostawę materiałów promocyjnych. Chcielibyśmy teraz jeszcze raz zlecić usługę temu samemu wykonawcy, na to samo...

Czytaj więcej »
Zamówienie udzielane wojsku podlega przepisom ustawy Pzp

Pytanie: Czy gmina może udzielić wojsku zamówienia na wywóz materiałów niebezpiecznych i ich utylizację w akwenie wodnym poza ustawą Pzp?

Czytaj więcej »

Aktualności

Czy dane dotyczące kryteriów oceny ofert mogą być objęte tajemnicą przedsiębiorstwa?
Czy wykonawca może zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa dane, które są oceniane w ramach kryteriów pozacenowych np. kryterium kadra i jej doświadczenie? Kwestia nie jest jednoznaczna. Poznaj 3 opinie składów orzekających w tej sprawie...
4 ważne pytania o elektronizację zamówień publicznych – wskazówki dla zamawiających i wykonawców
Rynek zamówień publicznych przygotowuje się na elektronizację postępowań o udzielenie  zamówień publicznych, która po części będzie wdrażana już od 18 kwietnia 2018 r. Nasz ekspert podejmuje się wyjaśnienia niezwykle trudnych zagadnień...
Dane pracowników wykonawcy tajemnicą przedsiębiorstwa?
Kwestia tego, czy informacje zawarte w wykazie osób tj. dotyczące danych osób, które będą realizowały zamówienie wraz z opisem posiadanego przez nie doświadczenia, może zostać zastrzeżona jako tajemnica przedsiębiorstwa, nie została w...
21.03.2018 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel