Poleć znajomemu

Jak ocenić zaświadczenia z KRK, w przypadku zmian w KRS, które nie zostały ujawnione w odpisie?

Agata Smerd

Autor: Agata Smerd

Dodano: 21 września 2018
Pytanie:

Wykonawca złożył wraz z ofertą 22 zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Piętnaście sztuk jest zgodnych z informacjami wynikającymi z Krajowego Rejestru Sądowego. Brakuje sześciu zaświadczeń, dla osób które występują w odpisie z KRS. Jedno natomiast zostało złożone dla osoby, która nie figuruje w KRS. Zamawiający dowiedział się, że wynika to ze zmian składu zarządu, które wykonawca wprowadził w czerwcu, ale nie zostały jeszcze odnotowane w dokumencie rejestracyjnym. Jest to przetarg unijny i niestety nie mamy czasu na jakiekolwiek wyjaśnienia treści ofert. Na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy Pzp wezwałam do uzupełnienia brakujących KRK zgodnie z dokumentem rejestracyjnym i  poprosiłam o potwierdzenie aktualności dokumentów złożonych z ofertą. Wiem, że w odpowiedzi dostanę informację, iż wprowadzono zmiany w składzie organu i otrzymam  stosowne dokumenty. Jak postąpić z zaświadczeniami z KRK dla osób, które obecnie nie znajdują się w KRS, skoro uzyskam informacje o wprowadzonych zmianach w składzie zarządu i tam będą znajdowały się te nazwiska ?

Pozostało jeszcze 66 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Agata Smerd

Autor: Agata Smerd

naczelnik wydziału zamówień publicznych, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, autorka licznych publikacji poświęc

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Oglądaj już dziś BEZPŁATNE webinarium!

Jak poprawnie przygotować i złożyć ofertę w przetargu

Praktyczne wskazówki dla wykonawców

Transmisja 19 czerwca od godz. 10

Oglądaj >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Czy wolno częściowo zwolnić wykonawców z obowiązku elektronicznej komunikacji w postępowaniu?

Pytanie: Zamawiający prowadzi przetarg unijny o wartości zamówienia powyżej 221.000 euro na  zakup specjalistycznego sprzętu sieciowego. Na potwierdzenie, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom, chce zażądać...

Czytaj więcej »
Jak ocenić ofertę, gdy wykonawca zamiast „zwolnienie z VAT” wpisał „VAT 0%”?

Pytanie: Zamawiający prowadzi przetarg nieograniczony na przeprowadzenie szkolenia lotniczego (praktycznego oraz teoretycznego) dla uczniów ogólnokształcącego liceum lotniczego. Szkolenie to jest w całości finansowane ze...

Czytaj więcej »

Aktualności

Podstawy do wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu powinny mieć solidne uzasadnienie
Przez sam fakt, że to wykonawca podał niepełne dane dotyczące zakresu realizowanych przez siebie zamówień, nie można mu przypisywać automatycznie zachowań w postaci „zamierzonego działania”, „rażącego niedbalstwa” czy też „lekkomyślności”...
Wydatkowanie środków unijnych – sprawdź, jak oszacować zamówienia zgodnie z Pzp i wytycznymi, cz. II
Czynnością poprzedzającą wszczęcie każdego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym również w przypadku ponoszenia wydatków w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE, jest oszacowanie wartości zamówienia, którego zamawiający...
Ocena dowodów dotyczących wysokości zaoferowanej ceny musi być rzetelna
Referencje dotyczące realizacji innego zamówienia nie mogą stanowić podstawy do oceny wyjaśnień oferowanej ceny w danym postępowaniu tym bardziej, gdy usługa była świadczona w innym systemie i de facto dotyczyła innego zakresu prac (wyrok KIO z 9...
18.06.2019 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel