Poleć znajomemu

Błędnie podanie rachunku do wpłaty wadium nie może prowadzić do unieważnienia postępowania

Klaudyna Saja-Żwirkowska

Autor: Klaudyna Saja-Żwirkowska

Dodano:

Przepis art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp składa się z dwóch dyspozycji, które muszą zaistnieć jednocześnie, aby postępowanie podlegało unieważnieniu. Pierwszą dyspozycję przepisu stanowi okoliczność, iż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą. Natomiast drugą wymaganą okolicznością do unieważnienia postępowania jest to, iż umowa zawarta w takich okolicznościach będzie podlegała unieważnieniu. (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 26 maja 2015 r.; sygn. akt KIO 994/15).

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Klaudyna Saja-Żwirkowska

Autor: Klaudyna Saja-Żwirkowska

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych. Jest redaktor naczelną publikacji z zakresu zamówień publicznych. Autorka komentarzy do wyroków Krajowej Izby Odwoławczej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

  Na co uważać przy realizacji zamówień publicznych współfinansowanych z UE   

19 października (czwartek), godz. 11

transmisja online

Zapisz się już teraz >>

Porady

Wykonawca stracił koncesję przed podpisaniem umowy? Żądaj odpowiedniego dokumentu

Pytanie: Czy art. 26 ust. 2f ustawy Pzp ma zastosowanie w okresie między zawiadomieniem o wyborze oferty a podpisaniem umowy? Wykonawcy w tym czasie skończyła się koncesja na prowadzenie działalności. Czy tę regulację stosujemy tak...

ksenia-latos
Ksenia Latos
17.10.2017
Czytaj więcej »
Wskazówki dotyczące udzielania zamówień uzupełniających na „starych zasadach”

Pytanie: Zamawiający w czerwcu 2017 roku udzielił zamówienia sektorowego na przebudowę sieci cieplnej oraz budowę przyłączy cieplnych w części miasta. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na...

Czytaj więcej »

Aktualności

Dokument oferty, w którym mowa o kryteriach oceny ofert, nie może być modyfikowany i uzupełniany
Jeśli w danym postępowaniu doświadczenie stanowi kryterium oceny ofert, wówczas oświadczenie wykonawcy w tym zakresie nie może być uzupełniane i zmieniane (wyrok KIO z 18 maja 2017 r., sygn. akt KIO 884/17).
Jesteś partnerem konsorcjum w zamówieniu „projektuj-buduj”? Zadbaj o właściwe zapisy umowy, by uniknąć poważnych problemów
Wykonawcy, którzy sami nie posiadają wystarczającego potencjału, aby zrealizować zamówienie publiczne, chętnie sumują swoje zdolności i zasoby, tworząc konsorcja. Tę formę współpracy w sposób szczególny doceniają podmioty ubiegające się o...
12.10.2017 Czytaj więcej »
Poprawnie oszacowane zamówienie warunkiem bezbłędnej procedury – 5 ważnych pytań i odpowiedzi
Opis przedmiotu zamówienia a następnie jego szacowanie to niezwykle ważne etapy postępowania. Od tego, czy czynności te zostaną prawidłowo wykonane, zależą dalsze losy procedury. Wartość zamówienia wpływa na przebieg całego postępowania...
11.10.2017 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel