Szacowanie zamówień w wieloletnich projektach unijnych

Dodano: 25.06.2019
Pytanie:

Zamawiający realizuje kilkuletni program unijny. W okresie 2019−2023 chce przeprowadzić szkolenia dla 70 osób. Treść szkoleń nie została opisana w projekcie, gdyż zależy od potrzeb zrekrutowanych uczestników i aktualnego zapotrzebowania na rynku. Z uwagi na wartość całego zamówienia (w latach 2019−2023) może zastosować tryb na usługi społeczne. Aktualnie w 2019 roku zamawiający zrekrutował do projektu 10 osób i określił ich potrzeby szkoleniowe w ten sposób, że:

1)      2 osoby wymagają szkolenia na florystę,

2)      2 − na magazyniera,

3)      6 − na opiekuna osób starszych.

Niewykluczone, że w późniejszym okresie 2019 roku dojdą nowi uczestnicy z innymi potrzebami szkoleniowymi. Czy zamawiający może przeprowadzić zamówienie na usługi społeczne z podziałem na 3 części:

1)      kurs florysty dla maks. 2 osób,

2)      kurs magazyniera dla maks. 2 osób,

3)      kurs opiekuna osób starszych dla maks. 6 osób,

a następnie w przyszłości np. za dwa miesiące − kolejne zamówienie na usługi społeczne z podziałem na części:

1) kurs terapeuty dla maks. 3 osób,

2) kurs księgowego dla maks. 3 osób,

3) kurs florysty dla 1 osoby,

po czym w 2020 roku kolejne zamówienie na usługi społeczne z podziałem na nowe części (dostosowane do zrekrutowanych uczestników, przy czym rodzaj kursów może się powtórzyć), itd.?

Czy w takim przypadku w pierwszym zaproszeniu do składania ofert w 2019 roku należy to jakoś zapisać a w kolejnym kontynuować numerowanie części na część 4 − kurs terapeuty, część 5 − kurs księgowego, część 6 − kurs florysty (czy należy je oznaczać numeracją od początku część 1 − kurs terapeuty, część 2 − kurs księgowego, część 3 − kurs florysty)? Czy trzeba poinformować, że zamówienie będzie realizowane etapami? Czy wszystko powyższe stanowi jedno zamówienie na usługi społeczne przeprowadzone etapowo (a każdy etap jest zamówieniem z podziałem na części) i każdy nowy etap zamówienia wymaga trybu stosowanego dla całego zamówienia 2019−2023? Czy np. jeśli wartość pierwszego zapytania ofertowego w 2019 roku przekracza 20.000 zł i nie przewyższa 50.000 zł, to mogę zastosować najpierw rozeznanie rynku a później − gdy kolejne zapytanie ofertowe razem z poprzednim przekroczy tę kwotę − tryb na usługi społeczne, czy od samego początku stosuję tryb na usługi społeczne?

Pozostało jeszcze 71% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CPV

Zamów dostęp

Masz dostęp do portalu?

Zaloguj się.

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marta Mikulska-Nawacka

Marta Mikulska-Nawacka

Doświadczony praktyk w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych przez jednostki zamawiające. Autorka porad i komentarzy praktycznych z zakresu zamówień publicznych w wydawnictwie...