Poleć znajomemu

Jeżeli termin wykonania zamówienia przypada na inny rok niż rok udzielenia zamówienia, to kwotę z umowy uwzględnia się w sprawozdaniu za rok, w którym zawarto umowę

Andrzela Gawrońska-Baran

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

Dodano:
Pytanie:

Czy w rocznym sprawozdaniu wykazuję tylko umowy zawarte w terminie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2015 r., a umowy z 2014 roku (pomimo realizacji w 2015 i 2016 r.) nie uwzględniam? Kwoty realizacji umowy wieloletniej podaje się w sprawozdaniu z roku zawarcia umowy. Proszę o informację, gdyż właśnie kończę sprawozdanie za 2015 rok i mam teraz wątpliwości.

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Andrzela Gawrońska-Baran

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2007–2008, w latach 2010–2016 dyrektor departamentu zamówień publicznych w dużej instytucji zamawiają
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

 Zapraszamy na webinarium

Jednolity Europejski Dokument Zamówienia.

Wskazówki z orzecznictwa  

28 września (czwartek), godz. 11

transmisja online

Zapisz się już teraz!

Porady

Istotne reguły archiwizowania i brakowania dokumentacji przetargowej

Pytanie: Czy wolno nam oddać do poufnego zniszczenia dokumenty przetargowe wraz z ofertami za lata 2009–2012, oczywiście z wyjątkiem tych, które były finansowane ze środków unijnych? Ostatnia kontrola UKS była za lata 2011–2012...

Czytaj więcej »
Uwaga! Nawet 1 dzień spóźnienia w uzupełnieniu dokumentów to podstawa do odrzucenia oferty

Pytanie: Najwyżej oceniony w przetargu wykonawca spóźnił się o jeden dzień z uzupełnieniem dokumentów zarówno z art. 26 ust. 2 jak i art. 26 ust. 3 ustawy Pzp. Wyznaczono mu termin na 31 lipca, natomiast dokumenty dotarły do nas 1...

Czytaj więcej »

Aktualności

Zamówienia dodatkowe na nowych zasadach – dowiedz się, jak ułatwić sobie pracę
Wprowadzona w wyniku zeszłorocznej nowelizacji ustawy Pzp zmiana przepisów dotyczących zamówień dodatkowych powoduje, że zamawiający będą musieli zmienić swoje wypracowane praktyki w zakresie ich udzielania. Szczególnym ułatwieniem jest...
Nie wszystkie dokumenty oferty wymagają tłumaczenia – sprawdź, dlaczego
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego cechuje się wysokim poziomem formalizmu, ale formalizm ten nie jest celem samym w sobie. Ma on służyć realizacji zasad udzielania zamówień publicznych, takich jak jawność, przejrzystość...
Wykonawca nie może zastrzec tajemnicy przedsiębiorstwa po terminie składania ofert
Wyjaśnienia uzasadniające zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa muszą być złożone wraz z ofertą lub wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz nie mogą ograniczać się jedynie do ogólnikowych stwierdzeń bez żadnych dodatkowych...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel