Poleć znajomemu

Kiedy należy opublikować ogłoszenie o zmianie umowy?

Andrzej Łukaszewicz

Autor: Andrzej Łukaszewicz

Dodano: 19 grudnia 2019
Pytanie:

Podczas realizacji umowy na wykonanie inwestycji po przeprowadzonym przetargu konieczne było wykonanie robót zamiennych, na które podpisano aneks do umowy zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Omyłkowo nie wprowadziłam do Biuletynu Zamówień Publicznych ogłoszenia o zmianie umowy. Czy grożą mi za to jakieś sankcje?

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Andrzej Łukaszewicz

Autor: Andrzej Łukaszewicz

Od 1989 r. zajmuje się przygotowaniem, prowadzeniem i doradztwem w zakresie zamówień publicznych w jednostkach samorządowych. Posiada także bogate doświadczenie zdobyte przy obsłudze wykonawców. Wielokrotnie reprezentował przed składami...

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia do 30 000 euro w nowym Prawie zamówień publicznych

22 lipca (środa) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Co jeśli oferta z drugiego miejsca mieści się w budżecie zamawiającego a ta z pierwszego nie?

Pytanie: W przetargu nieograniczonym oferty złożyło dwóch wykonawców. Jedna z ofert mieści się w budżecie przeznaczonym przez zamawiającego na zamówienie, natomiast druga już nie. Jednak ta druga oferta otrzymała więcej punktów...

Czytaj więcej »
Czy przedłużając termin związania ofertą, trzeba podjąć jakieś działania odnośnie do kwoty wpłaconej tytułem wadium?

Pytanie: Czy jeżeli wnieśliśmy wadium w formie pieniądza w wysokości 5 tys. zł, to na wniosek zamawiającego o przedłużenie ważności wadium i terminu związania ofertą mamy wnieść kolejne wadium w tej samej wysokości 5 tys. zł?...

Czytaj więcej »

Aktualności

Sprawdź, jak ustalić, czy dokument od wykonawcy jest aktualny
Oświadczenia lub dokumenty „aktualne” to takie, które w momencie ich złożenia potwierdzają okoliczność, co do której wykonawca wcześniej złożył w ofercie wstępne oświadczenie, i która obecnie (aktualnie) także występuje. Złożenie przez wykonawcę...
RODO w postępowaniach o zamówienia publiczne (cz. I)
Od 25 maja 2018 r. dane osobowe muszą być chronione w sposób opisany w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady [UE] nr 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (dalej: RODO)...
Wykonawca nie może ponosić konsekwencji błędów w działaniu platformy do komunikacji
Jeśli na skutek awarii platformy do komunikacji wykonawca nie otrzymał powiadomienia o przesłaniu do niego wezwania do uzupełnienie dokumentu, to nie wolno obciążać go konsekwencjami tej usterki (wyrok KIO z 12 marca 2020 r.; sygn. akt KIO...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel