Poleć znajomemu

Czy po ponownym wyborze oferty najkorzystniejszej także trzeba o tym zawiadamiać wszystkich wykonawców?

Marta Mikulska-Nawacka

Autor: Marta Mikulska-Nawacka

Dodano:
Pytanie:

Wykonawca A, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, odmówił podpisania umowy. Zgodnie z art. 94 ust. 3 wybrano ofertę wykonawcy B (druga najkorzystniejsza oferta w postępowaniu) bez przeprowadzania jej ponownego badania i oceny. Po wyborze oferty A, zgodnie z art. 92 ust. 1 i 2, niezwłocznie zawiadomiono o tym fakcie wykonawców, którzy złożyli oferty, oraz zamieszczono informacje na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostępnym. Czy w zaistniałej sytuacji, wybierając ofertę wykonawcy B, jestem zobligowana ponownie dopełnić obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 92? Przepis art. 94 ust. 3 nie wyjaśnia, czy należy dokonywać zawiadomienia o wyborze oferty.

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Marta Mikulska-Nawacka

Autor: Marta Mikulska-Nawacka

Doświadczony praktyk w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych przez jednostki zamawiające. Autorka porad i komentarzy praktycznych z zakresu
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

 Zapraszamy na webinarium

Jednolity Europejski Dokument Zamówienia.

Wskazówki z orzecznictwa  

28 września (czwartek), godz. 11

transmisja online

Zapisz się już teraz!

Porady

Korekta oferty nie stanowi uprawnienia lecz obowiązek zamawiającego

Pytanie: W przetargu nieograniczonym na usługę dowozu dzieci do szkół na okres 10 miesięcy wykonawca w ofercie zamiast łącznej ceny brutto podał cenę brutto za wykonanie usługi za 1 miesiąc. Załącznikiem do oferty była tabela z...

Czytaj więcej »
Przykład właściwego uzasadnienia braku podziału zamówienia na rozbudowę lub przebudowę obiektu

Pytanie: W jaki sposób uzasadnić brak podziału zamówienia na części w przypadku robót budowlanych polegających na rozbudowie szkoły bądź przebudowie kompleksu lekkoatletycznego?

Czytaj więcej »

Aktualności

Konferencja WROC.ZAM 2017 – Prawo zamówień publicznych w praktyce
Dnia 6 października 2017 r. w Hotelu Mercure we Wrocławiu odbędzie się konferencja „WROC.ZAM 2017 – Prawo zamówień publicznych w praktyce”, której organizatorem jest pismo „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce”.
25.09.2017 Czytaj więcej »
Zamówienia dodatkowe na nowych zasadach – dowiedz się, jak ułatwić sobie pracę
Wprowadzona w wyniku zeszłorocznej nowelizacji ustawy Pzp zmiana przepisów dotyczących zamówień dodatkowych powoduje, że zamawiający będą musieli zmienić swoje wypracowane praktyki w zakresie ich udzielania. Szczególnym ułatwieniem jest...
Nie wszystkie dokumenty oferty wymagają tłumaczenia – sprawdź, dlaczego
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego cechuje się wysokim poziomem formalizmu, ale formalizm ten nie jest celem samym w sobie. Ma on służyć realizacji zasad udzielania zamówień publicznych, takich jak jawność, przejrzystość...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel