Poleć znajomemu

Sprawdź, jak właściwie zakwalifikować zamówienie jako dostawę lub usługę

Andrzela Gawrońska-Baran

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

Dodano:
Pytanie:

Zamawiający przygotowuje przetarg nieograniczony na wyposażenie ośrodka edukacji przyrodniczej. W zakres zamówienia wejdą m.in. dostawy ekranów multimedialnych, gablot z minerałami jak również urządzeń multimedialnych, które wykonawca będzie musiał wykonać, ponadto tablice, na których zostaną namalowane nazwy sal ośrodka. Czy zamówienie zakwalifikować jako usługę czy dostawy? Przedmiot zamówienia ze względów organizacyjnych i technicznych będzie zlecony w jednym postępowaniu.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Andrzela Gawrońska-Baran

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2007–2008, w latach 2010–2016 dyrektor departamentu zamówień publicznych w dużej instytucji zamawiają
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porozmawiaj z ekspertem!

 BEZPŁATNE 

Konsultacje telefoniczne

z Prawa zamówień publicznych

27 lutego (wtorek), godz. 10-12

Porad udziela dr A. Gawrońska-Baran

Dowiedz się więcej >> 

Porady

Jeśli wykonawca nie przedłożył wymaganej umowy podwykonawczej, podlega stosownym karom umownym

Pytanie: Wykonawca po terminie dostarczył zamawiającemu kopie umowy o podwykonawstwo zawartej między podmiotem trzecim biorącym udział w realizacji części przebudowy obiektu mostowego. Wynika z niej, że zawarto ją 13 lipca, więc...

monika-winsche
Monika Winsche
21.02.2018
Czytaj więcej »
Techniczne trudności z wypełnieniem unijnego ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z wolnej ręki – sprawdź, jak je rozwiązać

Pytanie: Zamawiający udzielił zamówienia powyżej progów unijnych w trybie zamówienia z wolnej ręki w zakresie działalności artystycznej (art. 67 ust. 1 pkt 1a ustawy Pzp). Podczas zamieszczenia w SIMAP ogłoszenia o udzieleniu...

Czytaj więcej »

Aktualności

Interpretacja wyroku TSUE w sprawie ESAPROJEKT w 3 orzeczeniach KIO – praktyczne wskazówki dla zamawiających i wykonawców
KIO coraz częściej przypomina główne tezy wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 4 maja 2017 r. w sprawie C-387/14 Esaprojekt Sp. z o.o. przeciwko województwu łódzkiemu, bazując na nich w wydawanych orzeczeniach. Poniżej omawiamy...
Kiedy, w ocenie UZP, dopuszczalne jest skorzystanie z trybu z wolnej ręki z uwagi na tzw. monopol na rynku?
Występowanie na rynku danych dostaw, usług lub robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia publicznego, konkurencji w postaci co najmniej 2 wykonawców zdolnych do realizacji tego zamówienia, stanowi przeszkodę do zastosowania trybu z...
Wezwanie do wyjaśnień wysokości ceny powinno precyzyjnie wskazywać brakujące informacje
Zamawiający ma prawo kilkukrotnego kierowania wezwania w sprawie wyjaśnień wysokości ceny, ale doprecyzowanie powinno być oceniane tylko w jego zakresie (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 11 grudnia 2017 r., sygn. akt KIO 2461/17).

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel