Poleć znajomemu

Wynagrodzenie za zamówienie można wypłacać etapami

Agnieszka Gwóźdź-Kuzior

Autor: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior

Dodano: 30 grudnia 2019
Pytanie:

Nasze pytanie dotyczy zamówienia na roboty budowlane, którego wartość nie przekracza 30.000 euro. Jesteśmy jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego. W ramach oszczędności powstałych w 2019 roku planujemy rozesłać zapytanie ofertowe na roboty budowlane do potencjalnych wykonawców. Szacunkowy koszt zamówienia wynosi 23.000 euro. Prace chcemy rozpocząć w grudniu 2019 roku a zakończyć w styczniu 2020 roku.

W 2019 roku z powstałych oszczędności jednostka może pokryć jedynie 60% szacunkowej wartości zamówienia, kolejne 40% jest zabezpieczone zgodnie z planem finansowym w 2020 roku i zostanie wypłacone dopiero w styczniu. Czy zamawiający może wskazać w zapytaniu ofertowym, że zapłata wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia wykonawcy nastąpi w dwóch transzach tj. do 60% wartości wynagrodzenia w 2019 roku oraz do 40% wartości zamówienia w 2020 roku, bez względu na to czy wykonawca będzie w stanie wykonać przedmiot zamówienia w 2019 roku czy też zakończy roboty w 2020 roku? Zamawiający nie chciałby wskazywać w zapytaniu zakresu robót do wykonania w 2019 i w 2020 roku.

Pozostało jeszcze 54 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Agnieszka Gwóźdź-Kuzior

Autor: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior

radca prawny, kierownik zespołu zamówień publicznych w instytucji zamawiającej, autorka bloga www.blogopzp.pl

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Obejrzyj webinarium

Zamówienia z wolnej ręki

Poznaj nowe przepisy Prawa zamówień publicznych

22 września (wtorek) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz sie już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Co grozi zamawiającemu, który bez zawartej umowy odbiera dostawy wody?

Pytanie: Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wody użytkowej i odprowadzanie ścieków w trybie z wolnej ręki poprzez przesłanie do wykonawcy zaproszenia do negocjacji. Postępowanie jest...

Czytaj więcej »
Czy zamawiający w trybie korekty oczywistej omyłki może uzupełnić nazwę oferowanej dostawy?

Pytanie: Prowadzimy postępowanie na dostawę szczepionek. Wykonawca w formularzu cenowym w jednym z pakietów zapomniał napisać nazwy oraz producenta szczepionki. Wymagaliśmy wpisania tych informacji w jednej z kolumn w tabeli...

karol-jaworski
Karol Jaworski
01.10.2020
Czytaj więcej »

Aktualności

Poleganie na zasobach podmiotu trzeciego – weryfikacja podwykonawcy na etapie oceny ofert
Wykonawca, który powołuje się w ofercie na zasoby innego podmiotu, aby potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu, musi pamiętać o kilku formalnościach. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że taki podmiot trzeci nie może podlegać...
Uznanie oferty za odrzuconą tylko w postępowaniach dwuetapowych
Na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp następuje odrzucenie oferty, gdy została ona złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub niezaproszonego do składania ofert, tj. w trybach tzw. dwuetapowych...
Polisa OC musi być opłacona w momencie składania oświadczenia o spełnianiu warunków
Wymóg opłacenia polisy OC powinien być wypełniony na dzień upływu terminu składania ofert lub wniosków w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 12 czerwca 2020 r., sygn. akt KIO 916/20).

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel