Poleć znajomemu

Budowa systemu kogeneracyjnego – do jakiego rodzaju zamówienia ją zakwalifikować?

Andrzej Łukaszewicz

Autor: Andrzej Łukaszewicz

Dodano: 7 stycznia 2020
Pytanie:

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na budowę systemu kogeneracyjnego. Jego przedmiot będzie realizowany zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Pzp tj. w tzw. formule zaprojektuj i wybuduj. Opis przedmiotu zamówienia zawarty w programie funkcjonalno-użytkowym wskazuje jednoznacznie, że występują tutaj roboty budowlane wykonywane na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej. Również planowane koszty zamówienia konieczne do ustalenia jego wartości obejmują prace projektowe i wykonanie robót budowlanych. Nie występuje tu koszt dostawy i montażu urządzeń. Zamawiający na podstawie art. 5c ust. 1 ustawy Pzp i zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia przyjął, że przedmiotem przetargu jest wykonanie robót budowlanych, które odpowiadają głównemu przedmiotowi zamówienia.

Ponieważ w ostatnim okresie występują różne interpretacje kontrolujących (a zamówienie będzie realizowane przy współudziale środków finansowych pochodzących z UE) co do kwalifikacji rodzaju zamówienia w tożsamych postępowaniach, proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:

  1. Czy zamawiający prawidłowo zakwalifikował rodzaj przedmiotu zamówienia?
  2. Czy przedmiotowe zamówienie odpowiada rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie wykazu robót budowlanych?
  3. Jak powinien postąpić zamawiający w przypadku błędnego zakwalifikowania przedmiotu zamówienia?

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Andrzej Łukaszewicz

Autor: Andrzej Łukaszewicz

Od 1989 r. zajmuje się przygotowaniem, prowadzeniem i doradztwem w zakresie zamówień publicznych w jednostkach samorządowych. Posiada także bogate doświadczenie zdobyte przy obsłudze wykonawców. Wielokrotnie reprezentował przed składami...

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Obejrzyj webinarium

Zamówienia z wolnej ręki

Poznaj nowe przepisy Prawa zamówień publicznych

22 września (wtorek) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz sie już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Co grozi zamawiającemu, który bez zawartej umowy odbiera dostawy wody?

Pytanie: Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wody użytkowej i odprowadzanie ścieków w trybie z wolnej ręki poprzez przesłanie do wykonawcy zaproszenia do negocjacji. Postępowanie jest...

Czytaj więcej »
Czy zamawiający w trybie korekty oczywistej omyłki może uzupełnić nazwę oferowanej dostawy?

Pytanie: Prowadzimy postępowanie na dostawę szczepionek. Wykonawca w formularzu cenowym w jednym z pakietów zapomniał napisać nazwy oraz producenta szczepionki. Wymagaliśmy wpisania tych informacji w jednej z kolumn w tabeli...

karol-jaworski
Karol Jaworski
01.10.2020
Czytaj więcej »

Aktualności

Poleganie na zasobach podmiotu trzeciego – weryfikacja podwykonawcy na etapie oceny ofert
Wykonawca, który powołuje się w ofercie na zasoby innego podmiotu, aby potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu, musi pamiętać o kilku formalnościach. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że taki podmiot trzeci nie może podlegać...
Uznanie oferty za odrzuconą tylko w postępowaniach dwuetapowych
Na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp następuje odrzucenie oferty, gdy została ona złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub niezaproszonego do składania ofert, tj. w trybach tzw. dwuetapowych...
Polisa OC musi być opłacona w momencie składania oświadczenia o spełnianiu warunków
Wymóg opłacenia polisy OC powinien być wypełniony na dzień upływu terminu składania ofert lub wniosków w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 12 czerwca 2020 r., sygn. akt KIO 916/20).

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel