kolonie i obozy

Czy podpisując umowę na organizację kolonii dla dzieci, należy zadbać o dodatkowe wymogi w siwz?

Pytanie:

Przeprowadzamy postępowanie na organizację kolonii dla dzieci. Mamy świadomość istnienia powszechnego Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Składa się on z dwóch części:

  1. Do pierwszej (rejestr z dostępem ograniczonym) mają dostęp przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Dyrektorzy szkół czy organizatorzy wypoczynku dla dzieci (np. kolonii letnich, wyjazdów na ferie zimowe, agroturystyki, obozów sportowych) będą musieli sprawdzać, czy nowo zatrudniane przez nich osoby figurują w tym rejestrze. Kto tego nie dopełni lub zatrudni osobę, o której wie, że figuruje ona w rejestrze, narazi się na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1.000 zł.
  2. Druga część rejestru (rejestr publiczny) jest ogólnodostępna w Internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Znajdują się w niej dane najbardziej groźnych sprawców.

Wskazałam w dokumentacji postępowania, że wykonawcy będą sprawdzani pod kątem powyższego. Nie zażądałam od nich natomiast żadnych dokumentów w tym zakresie. Wymagałam jedynie aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz odnośnie do skazania za wykroczenie na karę aresztu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp. Czy w tym akurat postępowaniu jest to prawidłowe żądanie? Czy mogę żądać zaświadczeń z KRK również dla osób, które będą realizować zamówienie np.: kierownika wycieczki, wychowawcy kolonii, pielęgniarki?