Poleć znajomemu

Czy gmina realizująca sieć wodociągową zawsze zastosuje przepisy właściwe dla zamówień sektorowych?

Daniel Szczęsny

Autor: Daniel Szczęsny

Dodano:
Pytanie:

Jako gmina chcemy przeprowadzić inwestycję budowy wodociągu w jednej z naszych miejscowości. Mamy trudność w interpretacji art. 132 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp – nie wiemy, czy w tej sytuacji jesteśmy zamawiającym sektorowym czy nie. We wszystkich miejscowościach tworzymy sieci wodociągowe osobiście jako gmina bez pośrednictwa innych firm czy spółek. Wówczas jako gmina również płacimy faktury. Inaczej wygląda to w odniesieniu do zarządzania siecią. W części miejscowości administrujemy wodociągiem jako gmina tj. spisujemy liczniki, wystawiamy faktury za wodę i zbieramy opłaty. W innych miejscach sieci wodociągowe są przekazane w zarząd Wodociągów Zachodniopomorskich i wówczas to przedsiębiorstwo zbiera opłaty i wystawia faktury za wodę.

W konkretnej miejscowości, w której ma być budowany wodociąg, występuje właśnie taka sytuacja tj. inwestycja budowy sieci wodociągowej będzie prowadzona bezpośrednio przez gminę, ale zarządzaniem i zbieraniem opłat zajmie się wymienione przedsiębiorstwo. Czy dla budowy wodociągu realizowanego przez gminę jesteśmy zamawiającym sektorowym, gdy następnie przekażemy wodociąg w zarząd innemu przedsiębiorstwu?

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Daniel Szczęsny

Autor: Daniel Szczęsny

radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, obecnie pracuje w departamencie prawnym zamawiającego sektorowego, trener zajmujący się pr

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia in-house 

Praktyka i orzecznictwo

20 czerwca (środa), godz. 11

Transmisja online na żywo

Zapisz się już dziś >> 

Porady

Czy konieczny jest podpis kierownika zamawiającego na ogłoszeniu o zamówieniu?

Pytanie: Czy ogłoszenie o zamówieniu, o zmianie ogłoszenia oraz o udzieleniu zamówienia powinny być podpisane przez kierownika zamawiającego? Przed wysłaniem czy po publikacji?

Krzysztof Hodt
23.05.2018
Czytaj więcej »
O elektronizacji zamówień publicznych w pigułce – sprawdź, czy wiesz już wszystko

Pytanie: Przepisy ustawy Pzp w zakresie, w jakim przewidują obowiązek komunikacji zamawiającego z wykonawcą wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, znajdują zastosowanie do postępowań o udzielenie zamówienia...

Czytaj więcej »

Aktualności

RODO a zamówienia publiczne – 4 wybrane elementy szczególnie ważne dla uczestników postępowań
Po 25 maja 2018 r. rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia...
Wykonawca, wykazując swoje doświadczenie, może powołać się na kilka realizowanych przez siebie umów
Dopuszczalne jest, aby wykonawca wykazywał swoje doświadczenie, powołując się łącznie na dwie lub większą liczbę umów jako jedno zamówienie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której instytucja zamawiająca wykluczyła taką możliwość na podstawie...
Zasady składania oświadczeń w zakresie wyłączenia się z procedury konkursowej
W przypadku konkursów ostateczna lista wykonawców jest znana wraz z upływem terminu na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. Zatem terminem właściwym dla złożenia odpowiedniego oświadczenia o braku lub istnieniu...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel