Załóż konto testowe

Dostęp na 48h za darmo!

Wypróbuj bez ograniczeń
Poleć znajomemu

Są chętni do realizacji Farmy Wiatrowej Myślino

Wioleta Szczygielska

Autor: Wioleta Szczygielska

Dodano: 23 września 2013
zakład przemysłowy

Siedem firm jest zainteresowanych udziałem w przetargu ogłoszonym przez firmę Energa na dostawę, montaż i uruchomienie turbin wiatrowych w ramach projektu Farma Wiatrowa Myślino. Postępowanie jest prowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem.

Swoje oferty w postępowaniu złożyli wykonawcy z różnych krajów: Vestas-Poland, juwi Energia Odnawialna, niemieckie Vensys Energy, Enercon i REpower System, General Electric International z USA oraz konsorcjum złożone z hiszpańskiej Gamesa Eolica i Gamesa Wind Poland. Spośród nich zamawiający wybierze pięciu wykonawców, którzy zostaną zaproszeniu do złożenia ofert wstępnych. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty mają być brane pod uwagę wskaźniki ekonomiczne (95%) oraz cena (5%).

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie 10 fabrycznie nowych, kompletnie wyposażonych siłowni wiatrowych dla Farmy Wiatrowej Myślino. Ich łączna zainstalowana moc nie może być mniejsza niż 20 MW, ale też nie większa niż 25 MW. Maksymalna wysokość wieży ponad poziom terenu ma wynosić 110 metrów; maksymalna wysokość wieży wraz wirnikiem w jego skrajnej pozycji pionowej – 160 metrów ponad poziomem terenu, a maksymalna średnica wirnika turbiny – 100 metrów.

Wykonawca dostarczy również oraz zainstaluje system zdalnego sterowania oraz systemu monitorującego i zbierającego dane. System ten musi zapewnić utrzymywanie parametrów technicznych farmy. Dodatkowo firma, która wygra przetarg przeprowadzi testy ruchowe oraz próby odbiorcze zamontowanych siłowni wiatrowych.

Zamawiający wymaga także, aby udział towarów nie pochodzących z państw członkowskich UE lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców nie przekraczał 50%.

Wybrany wykonawca ma zrealizować zamówienie w przeciągu 47 miesięcy. Przez kolejnych 36 miesięcy będzie również świadczył usługi serwisu gwarancyjnego.

Jest to już kolejny przetarg na dostawę turbin Farmy Wiatrowej Myślino. Pierwszy został unieważniony w sierpniu, gdyż nie złożono w nim żadnej oferty. Wcześniej do postępowania spośród kilku oferentów zakwalifikowano tylko Vestas-Poland.

Autor:

Wioleta Szczygielska

Źródło:

Energa

Wioleta Szczygielska

Autor: Wioleta Szczygielska

Redaktor prowadząca miesięczników "Ochrona danych osobowych" i "Dokumentacja ODO", redaktor portalu PoradyODO.pl

Załóż konto testowe

Zyskaj dostęp do wszystkich treści na 48h za darmo!

48-godzinne testy portalu to:

48h

Dostępu za darmo
  • Brak opłat!
  • Dostęp do 5128 porad prawnych o Pzp i aktualnego słownika CPV!
  • Nawet 1500 ogłoszeń o nowych przetargach i zleceniach każdego dnia!
  • 25 szkoleń wideo nt. praktycznej strony zamówień publicznych!
> Wypróbuj bez ograniczeń przez 48h
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Weź udział w szkoleniu!

Elektronizacja zamówień publicznych po zmianach przepisów

dr A. Gawrońska-Baran

Warszawa, 16 stycznia 2019 r.

Więcej >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Podział zamówienia na części a wymóg dotyczący sprzętu do realizacji umowy

Pytanie: Zamawiający ogłasza przetarg nieograniczony z podziałem na 3 części. W zakresie warunku potencjału technicznego określił, że wykonawca może wykazać ten sam sprzęt we wszystkich częściach. Zamawiający sformułował też...

Czytaj więcej »
Wykonawca może oferować własny produkt i nie załączyć karty katalogowej

Pytanie: Zamawiający w przetargu nieograniczonym w formularzu wykaz sprzętu, który należało złożyć wraz z formularzem oferty wymagał od wykonawcy podania nazwy producenta, nazwy, typu/modelu, kodu produktu/numeru katalogowego...

Czytaj więcej »

Aktualności

Ważne aspekty związane z zabezpieczeniem należytego wykonania długoletniej umowy
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zwiększa szanse powodzenia w realizacji przedsięwzięcia. Niestety zabezpieczenie projektów wieloletnich jest trudne i z reguły kosztowne. Warto natomiast wiedzieć, że inwestycje realizowane w okresie...
Zamawiający nie może sobie pozwolić na wielokrotne wyjaśnianie treści oferty celem jej „ratowania”
Zamawiający nie może w sposób nieuzasadniony prowadzić procedury z wykonawcą poprzez wielokrotne wzywanie do wyjaśnień, w szczególności, gdy wykonawca składa wyjaśnienia niepełne i niekompletne (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 31 sierpnia 2018 r...
12.12.2018 Czytaj więcej »
Od 10 grudnia br. działa tylko produkcyjna wersja miniPortalu
Urząd Zamówień Publicznych poinformował, że dostęp do testowej wersji miniPortalu został wczoraj zamknięty. 
11.12.2018 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel