Załóż konto testowe

Dostęp na 48h za darmo!

Wypróbuj bez ograniczeń
Poleć znajomemu

Programy IT do zarządzania przedsiębiorstwem

Dodano: 9 kwietnia 2019
digital-marketing

Okazuje się, że w dobie informacji programy analityczne mają kluczowe znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa. Dotyczy to wielu działów w firmie. Właściwa analiza i interpretacja danych pozwala na podejmowanie kluczowych decyzji mających wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.

Kontrola i monitorowanie sprzedaży i marketingu

Oprogramowanie IT jest bardzo przydatne dla pracowników działów marketingu i sprzedaży. Dzięki możliwości szybkiej analizy informacji i wartości osiąganych przez firmę w danym okresie mogą oni przygotować odpowiednie działania prowadzące do polepszenia wyników firmy. Analizy danych pozwalają działowi marketingu na przygotowanie właściwej kampanii reklamowej i promocji w Internecie. Dział sprzedaży może bardzo szybko sprawdzić, które produkty kupowane są najczęściej, jak wygląda poziom sprzedaży w konkretnym okresie i czy istnieją towary, które nie cieszą się zainteresowaniem odbiorców.

Programy IT dla produkcji

Okazuje się, że aplikacje analityczne mają również ogromne znaczenie dla działu produkcji. Program do zarządzania produkcją pozwala zorganizować cały proces i usprawnić łańcuch dostaw. Poza tym, dzięki szybkim raportom można podejmować decyzje prowadzące do maksymalnego wykorzystania środków produkcyjnych. Warto wspomnieć, że wiele aplikacji analizujących dane są połączone z resztą działów w firmie. Dzięki temu managerowie mają wgląd do wszystkich informacji o przedsiębiorstwie. Bardzo pomocne jest to, że przed rozpoczęciem realizacji zlecenia można wykonać wstępną kalkulację kosztów, która jest później zestawiana z rzeczywistymi kosztami zlecenia. Pracownik otrzymuje w ten sposób informację o rentowności wykonania wyrobu. Programy IT dla produkcji pozwalają również planować cały proces. System ma dostęp do informacji o zasobach przedsiębiorstwa dzięki czemu plan generowany jest w wielu aspektach automatycznie. Poza tym, w aplikacji można zaplanować zakupy na konkretne surowce. Stan produktów w magazynie jest cały czas kontrolowany. Dodatkowo, warto wspomnieć, że oprogramowanie IT pozwala na szybkie raportowanie o stanie produkcji nawet w trakcie trwania procesu. Można więc monitorować na bieżąco postępy w procesie produkcji.  

Programy dla księgowości i działu finansowego

Oczywiście bardzo ważne w przedsiębiorstwie są także programy IT dla działu księgowości i finansów. Dzięki nim można szybko wygenerować rozliczenia dla pracowników i kontrahentów. Szczególnie w tym dziale ważna jest sprawność wykonywania działań, dlatego aplikacje analityczne są przez cały czas udoskonalane. Wiele firm decyduje się na wdrożenie w firmie oprogramowania wspólnego dla wszystkich działów w przedsiębiorstwie, co pozwala na szybkie porównywanie wyników i sprawdzanie informacji w jednym miejscu.

Programy IT są obecnie niezbędne do zarządzania przedsiębiorstwem. Dają one możliwość kontrolowania i monitorowania procesów zachodzących w firmie. Tylko dzięki nim można zaoszczędzić czas i sprawnie wykonywać powierzone działania. Zwłaszcza, że procesy są zazwyczaj bardzo rozbudowane.

Materiał partnera

Załóż konto testowe

Zyskaj dostęp do wszystkich treści na 48h za darmo!

48-godzinne testy portalu to:

48h

Dostępu za darmo
  • Brak opłat!
  • Dostęp do 5128 porad prawnych o Pzp i aktualnego słownika CPV!
  • Nawet 1500 ogłoszeń o nowych przetargach i zleceniach każdego dnia!
  • 25 szkoleń wideo nt. praktycznej strony zamówień publicznych!
> Wypróbuj bez ograniczeń przez 48h
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenie już 29 kwietnia!

Zamówienia publiczne w formie elektronicznej

Praktyka. Nowe rzecznictwo KIO. Opinie UZP

Zadaj własne pytanie dr A. Gawrońskiej-Baran!

29 kwietnia (poniedziałek), Warszawa

Zapisz się  na szkolenie >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Zasady zwrotu wadium w formie papierowej i elektronicznej

Pytanie: Czy do wadium w formie elektronicznej mają zastosowanie przepisy dotyczące zwrotu wadium oraz czy wadia w formie poręczeń (oryginał w wersji papierowej) należy odesłać poręczycielowi, jeśli minął termin jego ważności a...

Czytaj więcej »
Zwiększenie i zmniejszenie asortymentu – kiedy dopuszczalne i na jakich zasadach?

Pytanie: Zamawiający przeprowadził przetarg nieograniczony w 6 częściach. W umowie przewidziano 20% prawa opcji i możliwość redukcji zamówienia o 30%. Pomiędzy ofertami te same czynności różnią się w cenie do ok. 20%. Czy...

Czytaj więcej »

Aktualności

Jak skutecznie stosować pozacenowe kryteria oceny ofert – skorzystaj z podpowiedzi UZP
Wieloletni nacisk na stosowanie kryteriów innych niż cena doprowadził w pierwszej kolejności do zmiany przepisów ustawy Pzp w tym zakresie, po drugie do szerzenia dobrych praktyk przez instytucje centralne. Jedno z ostatnich wydań poświęcone tej...
Niejasności siwz nie mogą wywołać negatywnych skutków wobec wykonawcy
Zastosowanie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp wymaga jednoznacznego stwierdzenia niezgodności treści oferty z treścią siwz. Żeby zaś takie ustalenie było możliwe, treść siwz w odpowiednim zakresie musi być jednoznaczna. Nie wolno dokonywać negatywnej...
17.04.2019 Czytaj więcej »
Zamawiający może wyjaśniać nieścisłości związane z kryteriami oceny ofert
Zamawiający może w drodze art. 87 ust. 1 ustawy Pzp wyjaśnić nieścisłości w ofercie, nawet jeżeli dotyczą kryteriów oceny ofert (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 31 października 2018 r., sygn. akt KIO 2143/18).
16.04.2019 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel