Poleć znajomemu

Kiedy zamawiający powinien udostępnić prace konkursowe? Sprawdź opinię KIO

Klaudyna Saja-Żwirkowska

Autor: Klaudyna Saja-Żwirkowska

Dodano: 19 września 2019
udostępnienie pojektów

Zarówno doktryna, jak i orzecznictwo przyjmują, iż w zakresie udostępniania prac konkursowych brak odwołania do art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oznacza, że mogą być one udostępniane nawet od momentu ich złożenia. Zgodnie z art. 121 ust. 3 ustawy Pzp sąd konkursowy nie może zapoznać się z zawartością prac konkursowych do upływu terminu ich składania. Przepis ten dotyczy jedynie ograniczenia w zakresie dostępu do prac członków sądu konkursowego. Z literalnego brzmienia przepisu można więc wnioskować, że inne osoby mogą zapoznać się z pracami wcześniej, byleby nie naruszono przy tym normy zakazującej identyfikacji autora pracy (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 21 marca 2016 r., sygn. akt KIO 335/16).

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Klaudyna Saja-Żwirkowska

Autor: Klaudyna Saja-Żwirkowska

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych. Jest redaktor naczelną publikacji z zakresu zamówień publicznych. Autorka komentarzy do wyroków Krajowej Izby Odwoławczej.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia do 30 000 euro w nowym Prawie zamówień publicznych

22 lipca (środa) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz się już dziś >> 

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Czy usługa dozoru technicznego musi być zlecona w trybie ustawy Pzp?

Pytanie: Czy opłaty za usługi dozoru technicznego świadczone przez Urząd Dozoru Technicznego oraz usługę wywozu odpadów komunalnych na terenie miasta, w którym zamawiający ma siedzibę, której wysokość wynika ze złożonej...

Czytaj więcej »
Procedura zlecania zamówień na podstawie umowy ramowej – krok po kroku

Pytanie: W jaki sposób udzielić zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego powyżej progów unijnych z możliwością zawarcia umowy ramowej? Proszę o dokładne opisanie przebiegu procedury od momentu wszczęcia postępowania do...

Czytaj więcej »

Aktualności

Wadium w nowej ustawie Pzp – formy, wysokość, zasady zwrotu i zatrzymania
Regulacje dotyczące wadium przewidziane w ustawie z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 r., dalej: „nowa ustawa Pzp”) w znacznym stopniu różnią się od dotychczasowych rozwiązań zawartych w ustawie Pzp. Wymagają w...
Różne terminy płatności dla MŚP i dużych firm? Uwaga na zarzut nierównego traktowania
Wprowadzenie zróżnicowanego terminu zapłaty za należyte wykonanie tego samego świadczenia w zależności od statusu wykonawcy jako MŚP albo dużego przedsiębiorcy oznacza odmienne traktowanie wykonawców, którzy jednakowo wykonują przedmiot zamówienia...
Jak w praktyce powinna przebiegać weryfikacja ofert pod kątem informacji dotyczących kryteriów oceny?
Wymogu przepisu art. 91 ust. 2d ustawy Pzp, aby zamawiający określił kryteria oceny ofert w sposób umożliwiający sprawdzenie informacji przedstawionych przez wykonawcę, nie należy utożsamiać z obowiązkiem weryfikacji przedstawianych przez wykonawców...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel