Załóż konto testowe

Dostęp na 48h za darmo!

Wypróbuj bez ograniczeń
Poleć znajomemu

Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników?

Dodano: 26 marca 2020
Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników__

OGŁOSZENIE PŁATNE

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników jest pozytywnym elementem współpracy, zarówno dla przedsiębiorcy, jak i osoby zatrudnionej w firmie. Grupowe ubezpieczenie jest także korzystniejszy pod względem ekonomicznym. Czym dokładnie jest ubezpieczenie na życie dla pracowników, co w chodzi w jego skład oraz jakie są jego najważniejsze zalety.


Czym jest ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Ubezpieczenie grupowe na życie jest polisą, którą swojemu pracownikowi oferuje pracodawca w ramach benefitu wynikającego ze współpracy. Pracownik przystępuje do ubezpieczenia grupowego na warunkach, które są już z góry ustalone (bez względu na staż pracy).

Ubezpieczenie grupowe chroni pracownika oraz jego rodzinę na wypadek nagłej śmierci lub uszczerbku zdrowotnego czy nieszczęśliwego zdarzenia, które skutkuje niezdolnością do pracy. Ubezpieczenie na życie jest także ważne w przypadku narodzin dziecka lub śmierci rodzica (szerokość ubezpieczenia jest zależna od pakietu wykupionego przez firmę). Zakres ubezpieczenia na życie oraz jego ostateczna cena ustalana jest przez pracodawcę. Przystąpienie do pakietu ubezpieczenia grupowego przez pracownika jest dobrowolne.

Składka ubezpieczenia może być odprowadzana przez pracownika (wtedy jest ona potrącana z pensji) albo częściowo lub całościowo finansowana przez pracodawcę.

Co obejmuje pakiet ubezpieczenia grupowego dla pracownika?

Towarzystwo ubezpieczeniowe, które proponuje ubezpieczenie na życie, oprócz wsparcia finansowego i odszkodowań w wyniku sytuacji losowych, oferuje także inne usługi, które mogą być częścią polisy, takie jak:

 • transport medyczny,
 • wizyta specjalisty w domu,
 • dofinansowanie lub pokrycie kosztów rehabilitacji czy specjalistycznego leczenia,
 • wsparcie psychologiczne.

To od pracodawcy oraz firmy ubezpieczeniowej zależy, czy w skład ubezpieczenia grupowego dla pracowników będzie wchodziła taka rozszerzona opcja. Trzeba się wtedy liczyć z tym, że koszt całkowity polisy wzrasta.

Zalety ubezpieczeń grupowych

Na przystąpieniu do ubezpieczenia grupowego korzysta zarówno pracownik, jak i pracodawca. Jest to plus także dla firmy ubezpieczeniowej, która pozyskuje grupę nowych klientów. Pracownik może przystąpić do ubezpieczenia na bardzo dogodnych stawkach, dlatego chętnie korzysta z takiej opcji udostępnionej przez firmę. Sam pracodawca zyskuję lepszą opinią i rzetelnością, gdyż takie benefity są dobrze odbierane przez obecnych, jak i przyszłych pracowników. Jakie jeszcze zalety wynikają z ubezpieczenia grupowego na życie?

 • Korzystne warunki - dzięki temu, iż firma ubezpieczeniowa proponuje ubezpieczenie większej grupie osób, pracownik może przystąpić do tej polisy na bardzo korzystnych warunkach, a cena ostateczna jest niższa niż gdyby do ubezpieczenia przystępował indywidualnie.
 • Bezpieczeństwo - nie każdy pracownik myśli o dodatkowym ubezpieczeniu na życie. Firma dba o bezpieczeństwo pracowniki oraz jego rodziny poprzez ubezpieczenie.
 • Szeroki zakres ochrony - z takiego ubezpieczenia na życie można uzyskać ochronę dla siebie i dla rodziny na wypadek śmierci, choroby, hospitalizacji, wypadku, śmierci bliskiej osoby, choroby współmałżonka lub narodzin dziecka.

Załóż konto testowe

Zyskaj dostęp do wszystkich treści na 48h za darmo!

48-godzinne testy portalu to:

48h

Dostępu za darmo
 • Brak opłat!
 • Dostęp do 5128 porad prawnych o Pzp i aktualnego słownika CPV!
 • Nawet 1500 ogłoszeń o nowych przetargach i zleceniach każdego dnia!
 • 25 szkoleń wideo nt. praktycznej strony zamówień publicznych!
> Wypróbuj bez ograniczeń przez 48h
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Obowiązki zamawiającego w nowym Prawie zamówień publicznych

Sprawdź, co się zmieni, a co będzie nowe!

Transmisja online

22 kwietnia (środa), godz. 10-11

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Sposoby na zapewnienie ciągłości usług po nieudanym przetargu na nową umowę

Pytanie: Prowadzimy przetarg nieograniczony w procedurze unijnej na sukcesywne świadczenie usług rezerwacji miejsc noclegowych oraz usług cateringowych. Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ jedyna złożona oferta...

karol-jaworski
Karol Jaworski
06.04.2020
Czytaj więcej »
Warunki korekty oferty pod kątem zaproponowanych wag i ilości produktów

Pytanie: Prowadzę przetarg nieograniczony na dostawę nabiału o wartości poniżej progu unijnego. W formularzu cenowym w jednej z pozycji wymagaliśmy dostawy jogurtu naturalnego w op. 300−500 g w ilości 400 kg. Wykonawca...

krzysztof-hodt
Krzysztof Hodt
03.04.2020
Czytaj więcej »

Aktualności

Ogólnopolska akcja "Roboty dla szpitali" - przyłącz się i wspomóż walkę z COVID-19
Dzisiejszy czas nie jest łatwy zarówno dla nas, jak i dla wielu naszych Klientów. Wszyscy zastanawiamy się czy i jak możemy pomóc. Szczególne wsparcie potrzebne jest teraz służbie zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z pandemią.
06.04.2020 Czytaj więcej »
Nowelizacja ustawy o COVID-19 – najważniejsze zmiany w przetargach
Dnia 31 marca br. opublikowano w Dzienniku Ustaw ustawę z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji...
Ocena referencji wykonawcy – praktyczne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę Cz. II
Niewłaściwa ocena referencji i błędy w tym zakresie mogą być nawet przedmiotem zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Dlatego tak ważne jest, aby weryfikacja wykonawcy pod kątem tego, czy potwierdził wykazywane doświadczenie...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel