Załóż konto testowe

Dostęp na 48h za darmo!

Wypróbuj bez ograniczeń
Poleć znajomemu

Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników?

Dodano: 26 marca 2020
Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników__

OGŁOSZENIE PŁATNE

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników jest pozytywnym elementem współpracy, zarówno dla przedsiębiorcy, jak i osoby zatrudnionej w firmie. Grupowe ubezpieczenie jest także korzystniejszy pod względem ekonomicznym. Czym dokładnie jest ubezpieczenie na życie dla pracowników, co w chodzi w jego skład oraz jakie są jego najważniejsze zalety.


Czym jest ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Ubezpieczenie grupowe na życie jest polisą, którą swojemu pracownikowi oferuje pracodawca w ramach benefitu wynikającego ze współpracy. Pracownik przystępuje do ubezpieczenia grupowego na warunkach, które są już z góry ustalone (bez względu na staż pracy).

Ubezpieczenie grupowe chroni pracownika oraz jego rodzinę na wypadek nagłej śmierci lub uszczerbku zdrowotnego czy nieszczęśliwego zdarzenia, które skutkuje niezdolnością do pracy. Ubezpieczenie na życie jest także ważne w przypadku narodzin dziecka lub śmierci rodzica (szerokość ubezpieczenia jest zależna od pakietu wykupionego przez firmę). Zakres ubezpieczenia na życie oraz jego ostateczna cena ustalana jest przez pracodawcę. Przystąpienie do pakietu ubezpieczenia grupowego przez pracownika jest dobrowolne.

Składka ubezpieczenia może być odprowadzana przez pracownika (wtedy jest ona potrącana z pensji) albo częściowo lub całościowo finansowana przez pracodawcę.

Co obejmuje pakiet ubezpieczenia grupowego dla pracownika?

Towarzystwo ubezpieczeniowe, które proponuje ubezpieczenie na życie, oprócz wsparcia finansowego i odszkodowań w wyniku sytuacji losowych, oferuje także inne usługi, które mogą być częścią polisy, takie jak:

 • transport medyczny,
 • wizyta specjalisty w domu,
 • dofinansowanie lub pokrycie kosztów rehabilitacji czy specjalistycznego leczenia,
 • wsparcie psychologiczne.

To od pracodawcy oraz firmy ubezpieczeniowej zależy, czy w skład ubezpieczenia grupowego dla pracowników będzie wchodziła taka rozszerzona opcja. Trzeba się wtedy liczyć z tym, że koszt całkowity polisy wzrasta.

Zalety ubezpieczeń grupowych

Na przystąpieniu do ubezpieczenia grupowego korzysta zarówno pracownik, jak i pracodawca. Jest to plus także dla firmy ubezpieczeniowej, która pozyskuje grupę nowych klientów. Pracownik może przystąpić do ubezpieczenia na bardzo dogodnych stawkach, dlatego chętnie korzysta z takiej opcji udostępnionej przez firmę. Sam pracodawca zyskuję lepszą opinią i rzetelnością, gdyż takie benefity są dobrze odbierane przez obecnych, jak i przyszłych pracowników. Jakie jeszcze zalety wynikają z ubezpieczenia grupowego na życie?

 • Korzystne warunki - dzięki temu, iż firma ubezpieczeniowa proponuje ubezpieczenie większej grupie osób, pracownik może przystąpić do tej polisy na bardzo korzystnych warunkach, a cena ostateczna jest niższa niż gdyby do ubezpieczenia przystępował indywidualnie.
 • Bezpieczeństwo - nie każdy pracownik myśli o dodatkowym ubezpieczeniu na życie. Firma dba o bezpieczeństwo pracowniki oraz jego rodziny poprzez ubezpieczenie.
 • Szeroki zakres ochrony - z takiego ubezpieczenia na życie można uzyskać ochronę dla siebie i dla rodziny na wypadek śmierci, choroby, hospitalizacji, wypadku, śmierci bliskiej osoby, choroby współmałżonka lub narodzin dziecka.

Załóż konto testowe

Zyskaj dostęp do wszystkich treści na 48h za darmo!

48-godzinne testy portalu to:

48h

Dostępu za darmo
 • Brak opłat!
 • Dostęp do 5128 porad prawnych o Pzp i aktualnego słownika CPV!
 • Nawet 1500 ogłoszeń o nowych przetargach i zleceniach każdego dnia!
 • 25 szkoleń wideo nt. praktycznej strony zamówień publicznych!
> Wypróbuj bez ograniczeń przez 48h
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Zamówienia do 30 000 euro w nowym Prawie zamówień publicznych

22 lipca (środa) godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Poznaj reguły odstąpienia od umowy o zamówienie zawartej poza ustawą Pzp

Pytanie: Czy art. 145 ust. 1 ustawy Pzp można stosować do umów zawartych bez zastosowania ustawy Pzp zgodnie z art. 4 pkt 8 lub art. 4d ustawy Pzp?

Czytaj więcej »
Zasady archiwizacji dokumentów w postępowaniu elektronicznym

Pytanie: Zamawiający prowadzi postępowanie na platformie zakupowej. Czy dokumentacja postępowania musi być archiwizowana w systemie platformy czy zamawiający powinien pobierać dokumenty i rejestrować je w kancelarii? W...

Czytaj więcej »

Aktualności

Wykonawca nie może ponosić konsekwencji błędów w działaniu platformy do komunikacji
Jeśli na skutek awarii platformy do komunikacji wykonawca nie otrzymał powiadomienia o przesłaniu do niego wezwania do uzupełnienie dokumentu, to nie wolno obciążać go konsekwencjami tej usterki (wyrok KIO z 12 marca 2020 r.; sygn. akt KIO...
Wyczerpujące wyjaśnienia dotyczące wysokości ceny nie powinny skutkować odrzuceniem oferty
Jeśli wykonawca w złożonych wyjaśnieniach przedstawił, jakie obiektywne czynniki umożliwiły mu zaoferowanie ceny na danym poziomie, wykazał, iż realizacja zamówienia nie przyniesie mu straty, jak również przedstawił sposób zbudowania zaoferowanej...
Wadium w nowej ustawie Pzp – formy, wysokość, zasady zwrotu i zatrzymania
Regulacje dotyczące wadium przewidziane w ustawie z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 r., dalej: „nowa ustawa Pzp”) w znacznym stopniu różnią się od dotychczasowych rozwiązań zawartych w ustawie Pzp. Wymagają w...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel