Załóż konto testowe

Dostęp na 48h za darmo!

Wypróbuj bez ograniczeń
Poleć znajomemu

Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników?

Dodano: 26 marca 2020
Na czym polega ubezpieczenie grupowe pracowników__

OGŁOSZENIE PŁATNE

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników jest pozytywnym elementem współpracy, zarówno dla przedsiębiorcy, jak i osoby zatrudnionej w firmie. Grupowe ubezpieczenie jest także korzystniejszy pod względem ekonomicznym. Czym dokładnie jest ubezpieczenie na życie dla pracowników, co w chodzi w jego skład oraz jakie są jego najważniejsze zalety.


Czym jest ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Ubezpieczenie grupowe na życie jest polisą, którą swojemu pracownikowi oferuje pracodawca w ramach benefitu wynikającego ze współpracy. Pracownik przystępuje do ubezpieczenia grupowego na warunkach, które są już z góry ustalone (bez względu na staż pracy).

Ubezpieczenie grupowe chroni pracownika oraz jego rodzinę na wypadek nagłej śmierci lub uszczerbku zdrowotnego czy nieszczęśliwego zdarzenia, które skutkuje niezdolnością do pracy. Ubezpieczenie na życie jest także ważne w przypadku narodzin dziecka lub śmierci rodzica (szerokość ubezpieczenia jest zależna od pakietu wykupionego przez firmę). Zakres ubezpieczenia na życie oraz jego ostateczna cena ustalana jest przez pracodawcę. Przystąpienie do pakietu ubezpieczenia grupowego przez pracownika jest dobrowolne.

Składka ubezpieczenia może być odprowadzana przez pracownika (wtedy jest ona potrącana z pensji) albo częściowo lub całościowo finansowana przez pracodawcę.

Co obejmuje pakiet ubezpieczenia grupowego dla pracownika?

Towarzystwo ubezpieczeniowe, które proponuje ubezpieczenie na życie, oprócz wsparcia finansowego i odszkodowań w wyniku sytuacji losowych, oferuje także inne usługi, które mogą być częścią polisy, takie jak:

 • transport medyczny,
 • wizyta specjalisty w domu,
 • dofinansowanie lub pokrycie kosztów rehabilitacji czy specjalistycznego leczenia,
 • wsparcie psychologiczne.

To od pracodawcy oraz firmy ubezpieczeniowej zależy, czy w skład ubezpieczenia grupowego dla pracowników będzie wchodziła taka rozszerzona opcja. Trzeba się wtedy liczyć z tym, że koszt całkowity polisy wzrasta.

Zalety ubezpieczeń grupowych

Na przystąpieniu do ubezpieczenia grupowego korzysta zarówno pracownik, jak i pracodawca. Jest to plus także dla firmy ubezpieczeniowej, która pozyskuje grupę nowych klientów. Pracownik może przystąpić do ubezpieczenia na bardzo dogodnych stawkach, dlatego chętnie korzysta z takiej opcji udostępnionej przez firmę. Sam pracodawca zyskuję lepszą opinią i rzetelnością, gdyż takie benefity są dobrze odbierane przez obecnych, jak i przyszłych pracowników. Jakie jeszcze zalety wynikają z ubezpieczenia grupowego na życie?

 • Korzystne warunki - dzięki temu, iż firma ubezpieczeniowa proponuje ubezpieczenie większej grupie osób, pracownik może przystąpić do tej polisy na bardzo korzystnych warunkach, a cena ostateczna jest niższa niż gdyby do ubezpieczenia przystępował indywidualnie.
 • Bezpieczeństwo - nie każdy pracownik myśli o dodatkowym ubezpieczeniu na życie. Firma dba o bezpieczeństwo pracowniki oraz jego rodziny poprzez ubezpieczenie.
 • Szeroki zakres ochrony - z takiego ubezpieczenia na życie można uzyskać ochronę dla siebie i dla rodziny na wypadek śmierci, choroby, hospitalizacji, wypadku, śmierci bliskiej osoby, choroby współmałżonka lub narodzin dziecka.

Załóż konto testowe

Zyskaj dostęp do wszystkich treści na 48h za darmo!

48-godzinne testy portalu to:

48h

Dostępu za darmo
 • Brak opłat!
 • Dostęp do 5128 porad prawnych o Pzp i aktualnego słownika CPV!
 • Nawet 1500 ogłoszeń o nowych przetargach i zleceniach każdego dnia!
 • 25 szkoleń wideo nt. praktycznej strony zamówień publicznych!
> Wypróbuj bez ograniczeń przez 48h
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Obejrzyj webinarium

Środki ochrony prawnej w nowej ustawie Pzp

21 kwietnia, godz. 10-11

Transmisja online

Zapisz się już dziś >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Czy wystarczający jest wydruk elektronicznego zaświadczenia ZUS potwierdzony za zgodność z oryginałem?

Pytanie: W postępowaniu o zamówienie publiczne w trybie krajowym wykonawca załączone dokumenty złożył w formie papierowej (tradycyjnej). Dokument z ZUS także został złożony przez wykonawcę w formie papierowej i potwierdzony za...

Czytaj więcej »
Jak prawidłowo ocenić dokumenty wykonawcy z Krajowego Rejestru Karnego?

Pytanie: Zamawiający w przetargu w trybie UE żądał w postępowaniu dotyczącym niekaralności wykonawcy: informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz odnośnie do...

Czytaj więcej »

Aktualności

Ile pieniędzy otrzymała Polska w ramach funduszy europejskich?
Fundusze pochodzące z Unii Europejskiej to z pewnością jedna z najważniejszych korzyści, jakie Polska odnosi dzięki obecności we Wspólnocie. Olbrzymie kwoty nie tylko przemawiają do wyobraźni. Przede wszystkim przekładają się na kształt otaczającej...
07.04.2021 Czytaj więcej »
Opisz przedmiot zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień CPV
Wspólny Słownik Zamówień CPV określony unijnym rozporządzeniem zawiera drzewo kodów o różnych stopniach szczegółowości. Opisując zamówienie za pomocą kodu CPV, powinieneś znaleźć kod maksymalnie zbliżony do przedmiotu zamówienia. Może się także...
Niezgodność oferty z siwz należy rozpatrywać pod kątem jej treści, a nie formy
Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści siwz, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp. Interpretacja powyższego przepisu nakazuje odniesienie normy tego przepisu do merytorycznego aspektu zaoferowanego przez...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel