Poleć znajomemu

Skarb Państwa nie jest zamawiającym w rozumieniu ustawy Pzp

Agata Hryc-Ląd

Autor: Agata Hryc-Ląd

Dodano:
b2d552ad5c9f94110c30523775232df2955de490-medium

W zamówieniach typu „in-house” Skarb Państwa nie może być uznany za zamawiającego sprawującego kontrolę, na rzecz którego dany podmiot wykonuje zadania powierzone. Nie jest uzasadnione twierdzenie, że wykładnia systemowa art. 67 ust. 1 pkt 12 lit. b ustawy Pzp prowadzi do wniosku, że podmiotem zamawiającym, sprawującym kontrolę jest Skarb Państwa, zatem wszystkie przychody z działalności powierzonej podmiotowi kontrolowanemu w imieniu Skarbu Państwa, w tym od ministra spraw zagranicznych, należy zaliczyć do przychodów, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 12 lit b ustawy Pzp (uchwała Krajowej Izby Odwoławczej z 21 sierpnia 2017 r., sygn. akt KIO/KU 45/17).

Pozostało jeszcze 82 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Agata Hryc-Ląd

Autor: Agata Hryc-Ląd

praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zamówień publicznych, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, szkole
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Wkrótce kolejne webinarium!

W tym miejscu już niedługo znajdziesz informacje o webinarium w styczniu 2018 r.     

transmisja online

Odwiedzaj portal regularnie >> 

Porady

Kiedy podział zamówienia na części będzie dopuszczalny i zgodny z prawem?

Pytanie: Dyrektor placówki oświatowej zmodernizował hol szkoły i sanitariatów w ramach procedury z art. 4 pkt 8 ustawy Pzp. Inwestycję podzielił na dwie części. Modernizację holu wykonał jeden wykonawca. Dyrektor kupił sam...

Czytaj więcej »
Zmiana warunków płatności kontraktu jest możliwa jedynie w wyjątkowych przypadkach

Pytanie: Okazało się, że termin wykonania robót budowlanych z zawartej przez nas umowy ulegnie znacznemu przedłużeniu, ponieważ wykonanie zadania jest uzależnione od realizacji drugiego, realizowanego przez gminę zamówienia (zmiana...

Czytaj więcej »

Aktualności

Jak sporządzić umowę w sprawie zamówienia publicznego – ważne zapisy, o których warto pamiętać, cz. II
Umowy o zamówienia publiczne na roboty budowlane charakteryzują się pewną specyfiką. W tym zakresie należy zwrócić szczególną uwagę na dopuszczalność ingerencji zamawiającego w treść kontraktów wykonawcy z podwykonawcami (podwykonawcy z...
Gotowe wzory dokumentów na stronie WWW UZP
Urząd Zamówień Publicznych udostępnił bezpłatne materiały do wykorzystania w postępowaniach zamówieniowych zarówno dla zamawiających jak i wykonawców. Przygotowano je w ramach projektu „Efektywne zamówienia publiczne – wzmocnienie potencjału...
13.12.2017 Czytaj więcej »
Już wkrótce wyższe progi unijne i nowy kurs euro w zamówieniach publicznych
Dnia 1 stycznia 2018 r. wejdą w życie nowe rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmieniające wysokość progów unijnych, od których zależy obowiązek przekazywania ogłoszeń do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej oraz średni kurs złotego w...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel