Poleć znajomemu

Przedłużenie terminu związania ofertą musi mieć bezwarunkowy charakter (KIO 1070/17)

Dodano:
Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Słowa kluczowe:
przedłużenie terminu
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

 Procedury odwoławcze

w zamówieniach publicznych

21 lutego (środa), godz. 11

Transmisja online

Udział BEZPŁATNY. Zapisz się >> 

Porady

W procedurach poniżej 30.000 euro wolno korzystać ze znaków towarowych przy opisie potrzebnych produktów

Pytanie: Czy dokonując zamówień publicznych poniżej 30.000 euro, można stosować kryterium ofert cena – 100% i wskazywać konkretny produkt np. płyn CIF? Planujemy zakup środków czystości na podstawie wewnętrznego regulaminu. Bardzo...

Czytaj więcej »
Wymogi dokumentacyjne w przypadku zamówień artystycznych w trybie z wolnej ręki

Pytanie: Udzielam zamówienia w zakresie działalności artystycznej (art. 67 ust. 1 pkt 1a ustawy Pzp) Jego wartość przekracza progi unijne, a wykonawcą jest fundacja, która reprezentuje artystę. Czy wykonawca powinien złożyć...

Czytaj więcej »

Aktualności

Uzupełniane dokumenty muszą być wiarygodne także w zakresie zawartych w nich dat
Zamawiający ma obowiązek weryfikacji treści uzupełnianych dokumentów i w razie sprzeczności w zawartych tam informacjach – odpowiedniej reakcji (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 11 grudnia 2017 r., sygn. akt KIO 2430/17).
Zamawiający nie może zmniejszyć kwoty na sfinansowanie zamówienia, o której poinformował przed otwarciem ofert
Obowiązujące regulacje prawne nie wskazują na możliwość dokonywania korekty kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, którą to kwotę podaje przed otwarciem ofert. Nie może tego zrobić w szczególności wówczas...
Zamówienia współfinansowane ze środków unijnych – sprawdź, jak uniknąć korekty finansowej, cz. III
Procedury wydatkowania środków unijnych podlegają niezwykle częstym kontrolom. Z tego względu warto zapoznać się z grożącymi konsekwencjami takich weryfikacji, aby podejmować przemyślane i ostrożne decyzje w trakcie realizacji projektu...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel