Sprawdź, jak przygotować postępowanie zgodnie z nowym Prawem zamówień publicznych m.in. opisać przedmiot zamówienia i oszacować jego wartość, o czym pamiętać przeprowadzając konsultacje rynkowe i przymierzając się do projektowania postanowień przyszłej umowy w sprawie zamówienia.
Regulacje nowej ustawy Pzp, dotyczące tak opisu przedmiotu zamówienia, jak i szacowania jego wartości, pozostają w przeważającej mierze zbieżne z tymi dotychczas obowiązującymi. Zmiany dotyczą głównie terminologii, stylistyki oraz umiejscowienia regulacji w obrębie nowego aktu prawnego. Przygotowanie postępowania odbywa się na tych samych zasadach niezależnie od tego, czy zamawiający proceduje w sposób unijny czy krajowy, z jednym tylko wyjątkiem. Mianowicie analiza potrzeb i wymagań realizowana jest wyłącznie wówczas, gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne.
Pierwszym działaniem podejmowanym w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest określenie warunków zamówienia.
Pod tym pojęciem należy rozumieć warunki, które dotyczą zamówienia lub postępowania o udzielenie zamówienia, wynikające w szczególności z: