Poleć znajomemu

Skrócenie terminu wykonania zamówienia jest nieistotną zmianą umowy

Alicja Biegańska

Autor: Alicja Biegańska

Dodano:
Pytanie:

Ogłosiliśmy przetarg na budowę drogi. W ogłoszeniu termin wykonania zamówienia był określony na 30 stycznia 2012 r. Po otwarciu ofert zwróciliśmy się do wykonawców, czy wyrażają zgodę na skrócenie terminu wykonania zadania do 15 stycznia 2012 r.  Oferenci wyrazili na zmianę zgodę. W ogłoszeniu przewidzieliśmy możliwość zmiany terminu wykonania zadania. Czy możemy podpisać umowę, w której realizacja zadania jest przewidziana na stycznia 2012 r.?

Pozostało jeszcze 75 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Alicja Biegańska

Autor: Alicja Biegańska

Radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych. Od kilkunastu lat przeprowadza postępowania o udzielenie zamówień publicznych na zlecenie zamawiających, bierze również udział w pracach komisji przetargowych. Zajmuje się także szeroko...
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

 Kolejne szkolenie już w listopadzie!   

Odwiedzaj portal regularnie, a dowiesz się więcej!

Wkrótce więcej informacji

Porady

Kryterium cena 100% w przetargu na odbiór i zagospodarowanie osadów ściekowych? Tak, to możliwe

Pytanie: Przygotowuję przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych. Czy mogę zastosować kryterium ceny jako jedyne kryterium oceny ofert?

Czytaj więcej »
Upewnij się, w jaki sposób uregulować kwestię wadium w podprogowych zamówieniach sektorowych

Pytanie: Zamawiający posiada wewnętrzny regulamin udzielania zamówień sektorowych nieprzekraczających kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Zawarte w nim zapisy zobowiązują zamawiającego do...

Czytaj więcej »

Aktualności

Rażąco niska cena nie musi znacząco odbiegać od cen ofert innych wykonawców
Użycie określenia w ustawie Pzp „cena rażąca”, nie wydaje się najbardziej trafne, gdyż chodzi tutaj nie tyle o wykazanie rażącej dysproporcji w cenach ofert, ile o wykazanie, czy w rzeczywistości zaoferowana cena pokrywa koszt wykonania...
Przepisy dotyczące centralizacji VAT nie wpływają na zasady sumowania zamówień publicznych
Do naszej redakcji coraz częściej napływają pytania dotyczące tego, jak – i czy w ogóle –  przepisy o centralizacji VAT wpłynęły na samodzielność podmiotów zamawiających a także zasady szacowania poszczególnych realizowanych przez nie zamówień...
Zasady obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, cz. I
Z uwagi na brak jednolitych reguł odnośnie do obliczania terminów w postępowaniu o udzielenie zamówień publicznych, zarówno zamawiający jak i wykonawcy sygnalizują nam problemy we właściwym określaniu dat wykonania poszczególnych czynności...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel