Poleć znajomemu

Jak wykonać modernizację oświetlenia, jeśli zamawiający nie jest właścicielem infrastruktury?

Monika Winsche

Autor: Monika Winsche

Dodano: 6 lutego 2018
Pytanie:

Gmina zamierza zmodernizować oświetlenie jednej z ulic. Problem polega na tym, że nie jest ona właścicielem słupów ani opraw oświetleniowych. Skierowała zatem zapytanie do właściciela sieci oświetleniowej o możliwość zastosowania trybu konkurencyjnego przy wyborze wykonawcy modernizacji. Odpowiedzi jeszcze nie ma, ale gmina przypuszcza, że będzie ona negatywna. Jaki tryb postępowania wybrać w tej sytuacji? Czy należy zastosować procedurę z wolnej ręki zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1b ustawy Pzp dotyczącym ochrony praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów?

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

PayU »
9.00 zł netto (11.07 zł brutto)
SMS »
19.00 zł netto (23.37 zł brutto)
Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Monika Winsche

Autor: Monika Winsche

praktyk zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem zarówno po stronie zamawiającego, wykonawcy, jak i instytucji kontrolnych, w latach 2009–2015 k

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Bezpłatne webinarium!

Zobacz, jak zmieni sie Prawo zamówień publicznych!

Polityka Zakupowa Państwa

24 października (środa), godz. 11-12

transmisja live

Zapisz się już teraz >> 

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Porady

Czy zamawiający może ponownie wezwać do uzupełnienia dokumentu, jeśli wykonawca złożył go, ale w obcym języku?

Pytanie: Proszę o odpowiedź w sprawie decyzji o odrzuceniu oferty wykonawcy, który na wezwanie do złożenia dokumentów z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp nie odpowiedział na nie. Na ponowne wezwanie do uzupełnienia przedstawił...

agata-smerd
Agata Smerd
17.10.2018
Czytaj więcej »
Prawo opcji w praktyce zamawiającego – jak łatwo przejść 4 etapy postępowania

Pytanie: Przygotowuję unijny przetarg nieograniczony na dostawę mięsa z uwzględnieniem prawa opcji. Jak w tej sytuacji przygotować formularz ofertowy? Czy należy podać w nim wartość zamówienia podstawowego (czyli ilość x ceny...

Czytaj więcej »

Aktualności

Kiedy i komu należy przekazywać odpowiedzi na pytania do siwz – opinia UZP
UZP w Informatorze nr 2/2018 wyjaśnia wątpliwość: „Czy odpowiadając na pytania do SIWZ zamawiający może udzielić bezpośredniej odpowiedzi podmiotowi, który sformułował to pytanie?”. Autor opinii wskazuje, że zamawiający może to zrobić, ale musi...
16.10.2018 Czytaj więcej »
Uzasadnienie dla zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa musi być przekonujące
Uzasadnienie zastrzeżenia informacji zawartych w wyjaśnieniach rażąco niskiej ceny nie może być lakoniczne i ograniczać się wyłącznie do zadeklarowania spełniania przez nieujawnione dane przesłanek z art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej...
15.10.2018 Czytaj więcej »
Elektronizacja zamówień publicznych – o czym powinien pamiętać wykonawca?
Za niespełna tydzień w postępowaniach unijnych zaczną obowiązywać przepisy w zakresie pełnej elektronizacji procedur zamówieniowych. Co to oznacza dla wykonawców? Zadbaj przede wszystkim o podpis elektroniczny, sprawdź też, jak poświadczyć kopie...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel