Ekspert: Sebastian Lech
Sebastian Lech
Wpisz treść pytania
Zadaj pytanie
Praktyk z wieloletnim doświadczeniem, obecnie zatrudniony w spółce będącej zamawiającym sektorowym

Porady udzielone przez: Sebastian Lech

04
01/2017

Standardowe dostawy oleju opałowego zamówisz w zapytaniu o cenę

Pytanie: Proszę o opinię czy dostawę oleju opałowego mogę przeprowadzić w trybie zapytania o cenę.
05
12/2016

Zamówienie dokumentacji projektowej i robót budowlanych – zobacz, czy należy je zsumować

Pytanie: Reprezentuje jednostkę publiczną. W najbliższym czasie będziemy modernizować instalację elektryczną. W ramach prac chcemy zlecić wykonanie projektu modernizacji a następnie realizację robót budowlanych. Czy do wartości robót należy dodać kwotę wydaną na projekt, czy obydwa zamówienia potraktować osobno (usługi i roboty budowlane) i w ogóle ich ze sobą nie wiązać?
06
12/2016

Czy autor kosztorysu inwestorskiego powinien podpisać oświadczenie z art. 17 ustawy Pzp? To zależy…

Pytanie: Czy projektant, który sporządził kosztorys inwestorski i w trakcie postępowania odpowiadał na pytania wykonawców do siwz, musi złożyć oświadczenie z art. 17 ustawy Pzp z punktu widzenia naruszenia dyscypliny finansów publicznych? De facto nie miał wpływu na wykluczenia wykonawców, odrzucenie ofert czy wybór oferty.
17
10/2016

Nowe zasady zmian umowy – poznaj przesłankę modyfikacji związaną z wartością zmian

Pytanie: Czy w związku z nowelizacją ustawy Pzp istnieje możliwość zmiany umowy bez konieczności przewidywania jej w specyfikacji? Czy będzie to dopuszczalne jeżeli np.: wartość zmian nie przekroczy progu unijnego i jednocześnie będzie mniejsza niż 10% wartości zamówienia na dostawy i usługi i 15% wartości zamówienia na roboty budowlane?
30
09/2016

Jakich dokumentów należy wymagać od podmiotów trzecich – sprawdź, czy coś się zmieniło po nowelizacji

Pytanie: Proszę o wytłumaczenie zapisu § 9 ust. 2 rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie  dokumentów. Przeprowadzamy postępowanie poniżej kwot unijnych. Wykonawca X
we własnym oświadczeniu zaznacza, że będzie polegać na zasobach podmiotów trzecich. Czy wówczas, kiedy oferta wykonawcy X okaże się najkorzystniejsza, muszę na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zażądać od niego wszystkich dokumentów dotyczących podmiotów trzecich wymienionych w § 5 od punktu 1 do 9? Czy próg udzielanego zamówienia ma tutaj znaczenie?
  • Portal Kadrowo-PłacowyPortal Kadrowo-Płacowy
  • Portal Finansowo - KsięgowyPortal Finansowo - Księgowy
  • Certyfikat Firmy Wiarygodnej FinansowoCertyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo
  • Portal dla placówek oświatowychPortal dla placówek oświatowych
  • AGB KancelariaAGB Kancelaria
  • Experto24.plExperto24.pl
  • Serwis InwestoraSerwis Inwestora
  • Portal dla specjalistów ds. BHPPortal dla specjalistów ds. BHP
  • Portal Twojej Spółki z o.o.Portal Twojej Spółki z o.o.
  • Portal dla firmy transportowejPortal dla firmy transportowej
  • Serwis Rachunkowści BudżetowejSerwis Rachunkowści Budżetowej

Aby zadać pytanie, musisz być zalogowany

  • 26 prawników i specjalistów Pzp czeka na Twoje pytania!
  • Udzielamy nawet kilkadziesiąt porad tygodniowo!
  • Na ponad 90% pytań odpowiadamy w 72h!
  • Stale powiększana baza ponad 100 dokumentów!
  • Możliwość pobierania na dysk i edytowania!
  • Wygoda i oszczędność czasu – nie musisz już sam przygotowywać dokumentów!
  • Stale powiększana baza prawie 2000 wyroków KIO i orzeczeń sądów!
  • Praktyczne komentarze do najważniejszych orzeczeń!
  • Korzystaj z orzeczeń i unikaj błędów popełnionych przez innych!
  • Aktualny słowników kodów CPV zawsze pod ręką
  • Możliwość śledzenia przetargów powiązanych z danym kodem!
  • Wygodne narzędzie ułatwiające przygotowywanie dokumentacji przetargowej!

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.