Ekspert: Agata Smerd
Agata Smerd
Wpisz treść pytania
Zadaj pytanie
naczelnik wydziału zamówień publicznych, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, autorka licznych publikacji poświęconych problematyce związanej z prawem zamówień publicznych

Porady udzielone przez: Agata Smerd

16
09/2016

Usługa druku dokumentów publicznych nie podlega ustawie Pzp – sprawdź, o jakie dokumenty w praktyce chodzi

Pytanie: Jak należy rozumieć wyłączenie ze stosowania ustawy Pzp określone w art. 4 pkt 5c lit. a „dokumentów publicznych”? O jakie dokumenty w praktyce chodzi? Czy mogą to być druki toku studiów w uczelni państwowej?
22
07/2016

Kiedy żądać JEDZ i innych dokumentów od wykonawców – przepisy nowelizacji w praktyce

Pytanie: Jak opisać w siwz wykaz oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia, w przypadku gdy zamawiający nie przewiduje zastosowania art. 24aa ust. 1 nowelizowanej ustawy Pzp? Czy tworząc dokumentację przetargową, trzeba wyszczególnić w niej oprócz JEDZ także oświadczenia i wszystkie pozostałe dokumenty w zależności od postawionych warunków oraz wymagać ich już na etapie składania ofert (podobnie jak teraz)? Czy wykonawca powinien je wszystkie złożyć z ofertą? Jak interpretować nowe przepisy art. 24aa ust. 1, art. 25 ust. 1, art. 25a oraz art. 26 ust. 1 i art. 26 ust. 2f ustawy Pzp?
20
07/2016

„Procedura odwrócona” – po nowelizacji Pzp możesz uprościć swoją pracę w przetargu nieograniczonym

Pytanie: Jak interpretować zapis art. 24aa nowelizacji ustawy Pzp? Czy faktem jest, że przewidując taką możliwość, zamawiający żąda na etapie składania ofert tylko formularza oferty bez JEDZ czy oświadczenia?
23
06/2016

Przetarg na kredyt – nie pomiń żadnej formalności

Pytanie: Ogłosiliśmy przetarg na kredyt. W siwz żądaliśmy dokumentów z KRK w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 4–8, art. 24 ust. 1 pkt 9 i art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp. Czy bank, który złożył ofertę, powinien dostarczyć odpisy z KRK dla wszystkich członków zarządu? Jest ich 35.
24
02/2016

Zamówienia udzielane w częściach wymagają uprzedniej analizy

Pytanie: Jesteśmy na etapie przygotowania przetargu na sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem (jednostka centralna, monitory, UPSy, drukarki, laptopy) oraz serwera z licencjami i szafą serwerową. Pojawiła się jednak potrzeba zakupu rzeczy drobnych, typu: pendrive, DVD+R, przedłużacze. Czy możemy zatem dokonać zakupu tych rzeczy dzisiaj, poza procedurą przetargową (przetarg na sprzęt będzie ogłaszany najprawdopodobniej w marcu)?
  • Portal Kadrowo-PłacowyPortal Kadrowo-Płacowy
  • Portal Finansowo - KsięgowyPortal Finansowo - Księgowy
  • Certyfikat Firmy Wiarygodnej FinansowoCertyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo
  • Portal dla placówek oświatowychPortal dla placówek oświatowych
  • AGB KancelariaAGB Kancelaria
  • Experto24.plExperto24.pl
  • Serwis InwestoraSerwis Inwestora
  • Portal dla specjalistów ds. BHPPortal dla specjalistów ds. BHP
  • Portal Twojej Spółki z o.o.Portal Twojej Spółki z o.o.
  • Portal dla firmy transportowejPortal dla firmy transportowej
  • Serwis Rachunkowści BudżetowejSerwis Rachunkowści Budżetowej

Aby zadać pytanie, musisz być zalogowany

  • 26 prawników i specjalistów Pzp czeka na Twoje pytania!
  • Udzielamy nawet kilkadziesiąt porad tygodniowo!
  • Na ponad 90% pytań odpowiadamy w 72h!
  • Stale powiększana baza ponad 100 dokumentów!
  • Możliwość pobierania na dysk i edytowania!
  • Wygoda i oszczędność czasu – nie musisz już sam przygotowywać dokumentów!
  • Stale powiększana baza prawie 2000 wyroków KIO i orzeczeń sądów!
  • Praktyczne komentarze do najważniejszych orzeczeń!
  • Korzystaj z orzeczeń i unikaj błędów popełnionych przez innych!
  • Aktualny słowników kodów CPV zawsze pod ręką
  • Możliwość śledzenia przetargów powiązanych z danym kodem!
  • Wygodne narzędzie ułatwiające przygotowywanie dokumentacji przetargowej!

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.