Poleć znajomemu

Czy nieprawidłowa stawka podatku VAT w ofercie skutkuje jej odrzuceniem?

Małgorzata Niezgoda-Kamińska

Autor: Małgorzata Niezgoda-Kamińska

Dodano:
Pytanie:

Co powinniśmy uczynić w sytuacji, gdy wykonawca w formularzu ofertowym wpisał wartość netto 300.000 zł, nie uzupełnił stawki podatku VAT (...%), a wartość brutto wpisał kwotę 394.000 zł? Jest to stawka 23%, Ponieważ zamówienie dotyczy usługi dotyczy dostępu do Internetu, to stawka VAT powinna wynosić23%. Po odliczeniu podatku od wartości brutto kwota netto, obliczona przez nas, nie zgadza  się z wartością netto wpisaną przez wykonawcę. Co zrobić z taką ofertą?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Małgorzata Niezgoda-Kamińska

Autor: Małgorzata Niezgoda-Kamińska

prawnik z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu przepisów dotyczących prawa zamówień publicznych, obecnie specjalista ds. zamówień publicznych w instyt
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zapraszamy na webinarium!

  Na co uważać przy realizacji zamówień publicznych współfinansowanych z UE   

19 października (czwartek), godz. 11

transmisja online

Zapisz się już teraz >>

Porady

Wykonawca stracił koncesję przed podpisaniem umowy? Żądaj odpowiedniego dokumentu

Pytanie: Czy art. 26 ust. 2f ustawy Pzp ma zastosowanie w okresie między zawiadomieniem o wyborze oferty a podpisaniem umowy? Wykonawcy w tym czasie skończyła się koncesja na prowadzenie działalności. Czy tę regulację stosujemy tak...

ksenia-latos
Ksenia Latos
17.10.2017
Czytaj więcej »
Wskazówki dotyczące udzielania zamówień uzupełniających na „starych zasadach”

Pytanie: Zamawiający w czerwcu 2017 roku udzielił zamówienia sektorowego na przebudowę sieci cieplnej oraz budowę przyłączy cieplnych w części miasta. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na...

Czytaj więcej »

Aktualności

Dokument oferty, w którym mowa o kryteriach oceny ofert, nie może być modyfikowany i uzupełniany
Jeśli w danym postępowaniu doświadczenie stanowi kryterium oceny ofert, wówczas oświadczenie wykonawcy w tym zakresie nie może być uzupełniane i zmieniane (wyrok KIO z 18 maja 2017 r., sygn. akt KIO 884/17).
Jesteś partnerem konsorcjum w zamówieniu „projektuj-buduj”? Zadbaj o właściwe zapisy umowy, by uniknąć poważnych problemów
Wykonawcy, którzy sami nie posiadają wystarczającego potencjału, aby zrealizować zamówienie publiczne, chętnie sumują swoje zdolności i zasoby, tworząc konsorcja. Tę formę współpracy w sposób szczególny doceniają podmioty ubiegające się o...
12.10.2017 Czytaj więcej »
Poprawnie oszacowane zamówienie warunkiem bezbłędnej procedury – 5 ważnych pytań i odpowiedzi
Opis przedmiotu zamówienia a następnie jego szacowanie to niezwykle ważne etapy postępowania. Od tego, czy czynności te zostaną prawidłowo wykonane, zależą dalsze losy procedury. Wartość zamówienia wpływa na przebieg całego postępowania...
11.10.2017 Czytaj więcej »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel