wtorek, 22 maja 2012 r. RSS Mój portal Mapa strony Zadaj pytanie O portalu Pomoc
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » III kwartał 2009 r.
Rozmiar czcionki:
24.08.2009

Upewnij się, czy prawidłowo oszacowałeś wartość Twojego zamówienie, jeśli udzielasz go w  częściach!

Zapoznaj się z opinią prawną Urzędu Zamówień Publicznych, dzięki której uzyskasz pewność, jak w należyty sposób powinieneś oszacować wartość zamówienia udzielanego w częściach. Masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku możliwe jest udzielenie zamówienia w taki sposób? Przeczytaj tę opinię i planując swoje postępowanie, weź pod uwagę wskazówki w niej zawarte.
Możesz udzielić zamówienia w częściach tylko pod warunkiem, że nie jest to działanie mające na celu ominięcie przepisów ustawy Pzp. Przykładowo, wolno Ci dokonać podziału tylko po to, aby wartość każdej z poszczególnych części oszacować poniżej wymaganych progów ustawowych, co z kolei doprowadzi do braku obowiązku stosowania ustawy Pzp.
Oszacowanie wartości zamówienia musi być dokonane przez Ciebie w sposób poprawny i z zachowaniem należytej staranności. Dlatego najpierw powinieneś bardzo dokładnie ustalić, czy w Twoim przypadku zmuszony jesteś do udzielenia zamówienia w częściach, czy też nieprzewidywalny charakter świadczenia umożliwia Ci przeprowadzenie odrębnych procedur.
Opinia prawna UZP wyszczególnia szereg okoliczności, które należy wziąć pod uwagę, dokonując tego typu rozważań, m.in.:
  • przedmiot zamówienia,
  • czas, w którym ma być udzielone zamówienie, oraz
  • czy zrealizować umowę o zamówienie może jeden wykonawca.

Zapoznaj się z pełną treścią opinii prawnej UZP tutaj.
Autor: Anna Śmigulska

Dokumenty o zbliżonej tematyce

© 2012 by Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Nasze wyróżnienia i partnerzy: